MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050194
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜNEY 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6573 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz/ MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/6573 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Bahçe Mahallesi, 641 ada, 32 no.lu parselde Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre 3. Kat, 6 no.lu bağımsız bölüm Meskenin bulunduğu parsel ilçe merkezinde Sosyete Pazarı’nın yaklaşık 175 m kuzeybatısında konumludur. Bölge genel olarak yüksek katlı apartman ve sitelerinin olduğu yerleşim bölgesidir. Taşınmazın yaklaşık 500 m güneyinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, yaklaşık 50 m kuzeyinde 1. Caddesi, yaklaşık 250 m doğusunda İsmet İnönü Bulvarı, yaklaşık 250 m batısında 16. Cadde ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, park, sağlık ocağı, banka şubeleri, kamu kurumları vb. sosyal donatılar bulunmaktadır. Bölge belediyenin imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Parsel üzerinde bitişik nizam şeklinde yapılmış, Zemin+4 normal katlı inşa edilmiş yaklaşık 30 yıllık (Apartmanın yapımına 23.03.1988 tarih ve 2/80 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı bilgisi verilmiştir.) apartman bulunmaktadır. Apartmanın zemin katında mesken ve 3 dükkan, normal katların her birinde 2’şer meskenden toplam apartmanda 12 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartmanın giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri karo mozaik döşeme, duvarların yarısına kadar olan bölümleri fayans kaplama, diğer duvar hacimleri kara sıva üzeri plastik boyalı, merdiven basamakları ile normal kat sahanlıkları yer döşemeleri karo mozaik döşeme, merdiven korkulukları demir doğrama olup, normal kat sahanlıkları duvar hacimleri karı sıva üzeri plastik boyalıdır. İşhanında asansör ve doğalgaz tesisatı yoktur.Taşınmaz 3. Kat, 6 no.lu bağımsız bölüm Mesken Yenişehir Tapu Müdürlüğü’ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumlu, kuzey ve güney cephelere sahiptir. 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı panjurlu demir doğrama, iç kapıları ile pencereleri basit ahşap doğrama, yer döşemeleri seramik döşeme, wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri kara sıva üzeri desenli plastik boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları takılı vaziyettedir. Taşınmaz hali hazırda borçlu malik ve ailesi tarafından ikametgah amaçlı kullanılmakta olup elektirik ve suyu mevcuttur. Taşınmaz Brüt: 109,85 m², Net: 97,80 m² hacimlidir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi 1661 Sokak No: 4 Arslanlar Apartmanı Kat: 3 Daire: 6 Yenişehir - MERSİN
Yüzölçümü : 340,06 m2
Arsa Payı : 36/340
İmar Durumu :Yenişehir Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde yapılan inceleme ve görüşmede; konu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Blok Nizam 5 (Bl-5) Kat yoğunluklu “Konut Alanında” kaldığı bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz/ MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6573 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR