MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00993700
Şehir : Mersin / Yenişehir
: 146
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2300 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/2300 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Mersin İli, Yenişehir İlçesi,Çiftlik Mahallesi, 5422 Ada, 11 Parsel,A Blok , 5.kat,10 nolu bağımsız bölümdeki mesken nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Konu parsel üzerinde ayrık nizam şeklinde yapılmış, A ve B isimleriyle isimlendirilmiş, Zemin+12 normal katlı, IV-C yapı grubunda inşa edilmiş (Apartmanın yapımına 31.12.2010 tarih ve 7/65 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı bilgisi verilmiştir.) 2 bloklu site bulunmaktadır. Site çevre duvarları ile çevrili, açık otoparklı, kamelyalı, çocuk oyun alanlı ve yüzme havuzludur. Alacak konusu edilen taşınmazın bulunduğu A Bloğun giriş kapısı fotoselli alüminyum doğrama, giriş sahanlığı yer ve duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcut, merdiven basamakları ile normal kat sahanlıkları yer döşemeleri mermer döşeme, duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, merdiven korkulukları krom doğramadır. Binada çift asansör ile doğalgaz tesisatı mevcuttur.Değer tespiti yapılacak A Blok, 5. Kat, 10 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Yenişehir Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sağ, merdiven çıkışına göre sol tarafta konumlu, güney-kuzey ve doğu cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken 3 oda, salon, mutfak+oturma odası, banyo, wc, duş, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri parke döşeme, banyo, duş ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı+kağıt kaplı, mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyette, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Ayrıca bağımsız bölümde doğalgaz tesisatı çekilmiş ve kullanılır vaziyettedir. Taşınmaz hali hazırda borçlu malikin kardeşi tarafından ikametgah amaçlı kullanılmaktadır.Taşınmaz Brüt: 194,00 m², Net: 146,80 m² hacimlidir.
Adresi : Çiftlikköy Mah. 3225 Sok. No: 5 Viport 2 Sit. A Blok Kat: 5 Daire:10 Yenişehir / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 5.968,00 m2 , Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 1.20 (E=1.20) inşaat yoğunluklu "Konut Alanı" olarak düzenlenen alana isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL , KDV Oranı : %1 , Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası ,
2. Satış Günü : 08/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası,
Satış Yeri : Mersin Adliyesi,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2300 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR