MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961446
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / GAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/185 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat Akdeniz / Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2018/185 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Mersin İl, Yenişehir İlçe, 632 Ada, 8 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm de kayıtlı Taşınmaz Yenişehir Belediyesi, İsmet İnönü Mahallesi sınırlan içerisinde, kuzeyi 1405 Sokağa (apartman girişi), doğusu 1406 Sokağa cepheli parsel üzerinde 3 sınıf B yapı grubunda, zemin kat dahil 5 katlı olarak inşa edilmiş, zemin katı dükkan, üst katları mesken (beher katı tek daire/mesken) olarak kullanılan, doğu batı ve kuzey cepheli mesken olarak kullanılan, yaklaşık Brüt 136,30 m Net:100,55 m2 büyüklüğünde, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 balkondan ibaret, mesken olarak kullanılan apartmanı dairesidir. Apartmanın dış cephesi kaleterasit muadili plastik hazır sıva ile sıvalı, çatısız gezilebilen dam teraslı, apartman giriş kapısı ferforje demir doğrama, giriş ve merdiven mahallinde zemini karo mozaik, demir korkuluklu merdiven basamakları mermer pirinçli hazır basamakla kaplı, girişte duvarlar kısmen mermer kaplı, merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı panjurlu çelik panel kapı, iç kapılar amerikan panel kapı, pencereler ve balkon kapıları pvc doğrama, salon, odalar ve mutfak zemini lamine parke kaplı, diğer zeminler seramik kaplı, duvarlar ve kartonpiyerli tavanları alçı sıva üzeri saten boya ile boyalı, banyolar güncel yapı malzemeleri ile yenilenmiş olup, duşa kabinli, banyo ve wc.lerde duvarlar seramik kaplı, girişte vestiyer, Mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, elektrik, su, tesisatı mevcuttur. Taşınmazda ve bina ortak alanlarda yapım yılı, kullanım ve genel görünüm itibarıyla % 32 yıpranma tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bina, Adnan Menderes Bulvarına yaklaşık 250 m mesafede olmakla birlikte, Şehrin ana ulaşım arterlerinden GMK Bulvarına, AVM.lere, Özel Hastanelere, İlk ve orta öğretim okullarına, parklara, bölgesinde bulunan resmi kuruluşlara ve bankalara yaya yürüyüş mesafesindedir. Taşınmaz Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta olup, ulaşımı GMK Bulvarından geçen toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır.
Adresi : İnönü Mah, 1405 Sk, No:37, Yener Ap. Kat:2, D.No:2 Yenişehir / Mersin
Yüzölçümü : 270,12 m2

Arsa Payı : 20/100

KDV Oranı : %1

Kıymeti : 175.000,00 TL
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık nizam-5 KAT (A-5) Konut alanı'na İsabet etmektedir
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat Akdeniz / Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/185 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR