MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908642
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 16
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/138 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2018/138 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 57 Ada, 2 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, 16.kat, 31 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm sayılı 3.735,00 metre kare, yüzölçümlü, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre 16/656 arsa paylı 16.kat 31 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazın tam hisse olarak şirket adına kayıtlıdır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre ana taşınmazın imar planında konut olarak görünmektedir. Taşınmaz konum olarak H.Okan Merzeci Bulvarının yaklaşık 1000 metre kuzeyinde Mersin Valiliği 300 metre doğusunda 22146 sokak üzerinde yer almaktadır. Mersin valiliği ve Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne yürüyüş mesafesindedir. Ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile kolaylık sağlanmaktadır: Her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu dairenin bulunduğu ana taşınmazda bodrum katında, sığnak, hidrofor odası, duş- giyinme bölümü, sauna, havuz gibi ortak alanlar, zemin katta giriş, lobi, kapıcı dairesi, kreş ve mesai bölümler normal katlarda 20 kata kadar her katta 2 daire, 1. katta tek daire olmak üzere 41 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Sitenin ihate duvarı çekilmiş, güvenlikli, jeneratörlü, açık otopark alanları düzenlenmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Kısmen yapılı kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Blok girişi camlı, şifreli, fotoselli kaplıdır. Zeminler granit, sermaik kaplı, duvar ve tavanlar, dekorlu, merdiven basamaklı, kat holleli, granit seramik kaplıdır. Merdiven korkulukları alimünyumludur. Çift asansör bulunmaktadır. Doğalgaz hattı çekilidir. Ana taşınmazın dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Fransız balkon uygulaması yapılmıştır. Balkonla alimünyum, cam korkulukludur. Taşınmaz 16. katta, asansörden çıkışta sağda yer alan güney-kuzey-batı cepheli, 31 nolu bağımsız bölüm sayılıdır. Dairfe giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar lake boyalı, ahşap kapı, zeminler antre, balkon ve ıslah hacimlerin zemin ve duvarları sermaik kaplı, oda zeminleri, labirent parke kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı, saten boyalı kısmen duvar kağıdı kaplıdır, mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar lake kaplı dolaptır. Mutfakta kızartma bölümü bulunmaktadır. Pencere doğramaları renkli PVC doğramadır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulaması yapılıdır. Dairede 3 oda + salon + oturma odası-mutfak-kızartma bölümü-banyo+wc+lavoba, antre-hoHebeveyn giyinme bölümü ve banyosu ile 2 Adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin balkonları dahil net kullanım alanı yaklaşık 145 metre karedir. Halen boş durumdadır. Taşınmazın özelliği, bulunduğu yer ve çevresi konumu ve imar durumu yanında değeri etki edecek içsel ve dışsal unsurlar dikkate alındığında değeri 750.000,00 TL'dir.
Adresi : Eğriçam Mahallesi, 22146 Sokak, New City Tower Sitesi, No:5, Kat:16 Daire:31 Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 3.735,00 m2Arsa Payı : 16/656
İmar Durumu : Yok KDV Oranı : %1
Kıymeti : 750.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR