MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılacaktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945058
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/276 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz / Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2017/276 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Mersin İl, Yenişehir İlçe, 166 Ada, 53 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, Dördüncü Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm de kayıtlı Taşınmaz İstiklal Caddesine güneyi cepheli, batısı yol olan parsel üzerinde 3. Sımf B yapı grubunda, B.Arme karkas türde, Zemin kat dahil 8 katlı, Asansörlü olarak inşa edilmiş, Zemin katı dükkan/işyeri, üst katlan mesken olarak kullanılan Ufuk Apartmanının 4,katmda Kuzey güneye (caddeye) ve batıya (sokağa) cepheli, 3 oda, salon, mutfak, antre, wc, banyo, 4 balkondan müteşekkil, mesken olarak kullanılan, Yaklaşık brüt 145,00m2, net 121,00m2 büyüklüğünde taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu bina ve çevresindeki binalann zemin katlan genelde dükkan/depo, üst katlan mesken olarak kullanılan yapılardan müteşekkil olup, bulunduğu bölgenin tamamı Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, İstiklal Caddesinden geçen Toplu Taşım araçlan ile ulaşım sağlanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina, şehri doğudan batıya kat eden ana ulaşım arterlerinden İstiklal Caddesi üzerinde olmakla birlikte, Hipermarketlere, alışveriş merkezlerine, Sağlık ocağına, özel hastanelere/kliniklere, çarşıya, semt pazarına, ilk ve orta öğretim okullarına, parklara/dinlenme mekanlarına, toplu taşıma araçlarının geçtiği duraklara yaya yürüyüş mesafesindedir. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi kaleterasİt muadili kaplama, çatısız gezilebilen dam teraslı, apartman giriş kapısı ferforje demir doğrama, bina giriş merdiven mahallinde zemini merdiven basamakları ve duvarları (kısmen) mermer kaplı, kat merdiven mahallinde merdiven basamakları, sahanlıklar karomozaik kaplı, duvar ve tavanları plastik boya ile boyalıdır. Taşınmazın; Demir panjurlu giriş kapısı ve iç kapılan amerikan panel kapı, pencereleri ve balkon kapılan pvc doğrama, kapatılan balkon pencereleri pvc doğrama , zeminleri karo mozaik kaplı, duvarlan ve kartonpiyerli tavanlan plastik boya ile boyalı, ıslak hacim duvarlan ve zemini seramik kaplı olup, mutfak tezgahı, tezgah altı ve üstü dolapları, elektrik-su tesisatı mevcut olup kullanılır durumdadır. Binada daire kapı önlerine kadar doğalgaz tesisat borulan döşenmiş durumdadır. Taşınmazın bulunduğu binada ve taşınmazda kullanılan malzeme ve işçilik 2.Sınıftır.
Adresi : Bahçe Mah. İstiklal Cad. No:198 Ufuk Apt. 4.Kat. D:7 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 388,94 m2

Arsa Payı : 900/19447

KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu Parsel Akdeniz Belediyesi?nin 1/1000 ölçekli Kentsel Tasarım Revizyon İmar Planında h:24.5öm, Bitişik Nizam 8 Kata(B-8) imarlıdır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Sınırları İçinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz / Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/276 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR