MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılacaktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944303
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : MENTEŞ MAH. / BARBAROS
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13098 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi ,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/13098 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Yenişehir İlçesi,Menteş Mahallesi, 2126 Ada, 3 Parsel, B blok,3.kat,5 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır.Konu parsel üzerinde ayrık nizam şeklinde yapılmış, A, B ve C (C Blok yıkılma ihtimali olduğundan, malikleri tarafından yıktırılıp yenisi yapılmıştır.) isimleriyle isimlendirilmiş, Zemin+11 normal katlı, IV-C yapı grubunda inşa edilmiş (Sitenin yapımına 20.12.2002 tarih ve 2/46 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı bilgisi verilmiştir.) 3 bloklu site bulunmaktadır. Site çevre duvarları ile çevrili, güvenlikli girişli, açık otoparklı ve çocuk oyun alanlıdır. Alacak konusu edilen taşınmazın bulunduğu B Bloğun giriş kapısı ferforje doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri seramik döşeme, duvar hacimleri seramik+dekoratif ahşap kaplama, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcut, merdiven ve normal kat sahanlıkları yer döşemeleri mermer döşeme, normal kat sahanlıkları duvar hacimleri sıva üzeri plastik boyalıdır. Binada çift asansör ile doğalgaz tesisatı mevcuttur.Değer tespiti yapılacak B Blok, 3. Kat, 5 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Yenişehir Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sağ, merdiven çıkışına göre sol karşı tarafta konumlu, güney-kuzey ve doğu cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken 3 oda, salon, mutfak (proje harici olarak; salon ile mutfak arasındaki duvar hacmi kaldırılmış ayrıca banyonun bir kısmı yatak odasına duş olarak oluşturulmuştur), banyo, wc, duş, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri seramik+parke döşeme, banyo ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları takılı vaziyette, tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcuttur. Ayrıca bağımsız bölümde doğalgaz tesisatı çekilmiş ve kullanılır vaziyettedir. Taşınmaz hali hazırda borçlular tarafından ikametgah amaçlı kullanılmaktadır.Taşınmaz Brüt: 165,50 m², Net: 145,80 m² hacimlidir.

Adresi : Barbaros Mah. 2114 Sok. Atlas Sitesi No: 4 B Blok, Kat: 3 Daire: 5Yenişehir / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 4.764,00 m2
Arsa Payı : 20/1380
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 1.50 (E=1.50) inşaat yoğunluklu Konut Alanı? olarak düzenlenen alana isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi ,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13098 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR