MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin Yenişehir'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130488
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

MERSİN 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13754 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
06.05.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/13754 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 2276 Ada, 11 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm MERSİN İLİ, YENİŞEHİR İLÇESİ, BAHÇE MAHALLESİ, 2276 ADA, 11 PARSEL, 1.309,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmazda Kat İrtifaklı l.KAT, BAĞIMSIZ BÖLÜM 3 no.lu, 11/374 arsa paylı, MESKEN nitelikli,İMAR DURUMU : Taşınmazın bulunduğu Bahçe Mahallesi, 2276 ada, 11 parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E=1.50 (Emsal=1.50) KONUT ALANIna isabet etmektedir.Taşınmaz Güvenevler Mahallesi, 1927 Sokak, Forum Life Apartmanı(Harman Grup), No: 16, l.kat, D.No:3 YENİŞEHİR/MERSİN adresindedir. Taşınmaz H.Okan Merzeci Bulvarı ile 20.Caddenin kesiştiği dönel kavşağın lOOm. güneydoğusunda, güneyi 1927 Sokağa, batısı 1928 Sokağa cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle sınırlı parsel üzerinde, çevre düzenlemesi/ peyzajı, kilitli beton taş döşeli otoparkı, kameriyesi, çocuk oyun alanı yapılmış parsel üzerinde 4.sınıf A yapı grubunda, B.Arme karkas türde, Zemin+10 Normal katlı, çift asansörlü, betonarme yangın merdivenli, doğu ve batı daireleri kademeli şekilde inşa edilmiş Forum Life isimli apartmanda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi aklilik boya ile boyalı, üstü gezilebilen dam teras, apartman giriş kapısı ferforje demir doğrama, girişte zemini seramik kaplı, merdiven mahallinde zemin ve alüminyum korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplı, girişte duvarların üst kısmı duvar kağıdı kaplı(alt kısmı dekoratif malzeme ile kaplı), kısmen plastik boya ile boyalı, alçıpan ışık bantlı gömme spot aydınlatmalı tavanları plastik boya ile boyalı, kat merdivenlerinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı, kat ortak alanlarında doğalgaz tesisatı çekili vaziyettedir. Taşınmaz apartmanın 1.Katında 3 kapı no.lu kuzey-güney-doğu cepheli, 2 oda, salon+mutfak, banyo-wc, ebeveyn banyo ve 3 balkondan ibaret, Brüt 117,00m2(kat ortak alanları dahil), Net 88,00m2(balkonlar dahil) büyüklüğünde Meskendir. Meskenin giriş kapısı fabrikasyon panel kapı, iç kapıları Amerikan kapı, pencereleri ve balkon kapıları pvc doğrama, zeminleri lamine parke ve seramik kaplı, banyo ve wc duvarları seramik kaplı, alçı sıvalı duvarları ve alçıpan ışık bantlı gömme spot aydınlatmalı tavanları plastik boya ile boyalı, Mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, banyolarda duşa kabin, Elektrik ve su tesisatı, apartman ortak alanında doğalgaz tesisatı mevcuttur.
Yapım yılı, kullanımı ve görünümü itibarı ile taşınmazda ve apartman ortak alanlarda %6 yıpranma tespit edilmiştir. Taşınmazın civarındaki apartman ve siteler, yüksek katlı konut türü yapılardan müteşekkildir. Taşınmazın kuzey bitişiği Petrol İstasyonu olup, şehrin ana ulaşım arterlerinden H.Okan Merzeci Bulvarına, 20.Caddeye, Sağlık ocağına, Özel Hastaneye, Forum AVM.ye, ilkokula, orta okula, liseye yakın mesafededir. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, 20.Caddeden ve H.Okan Merzeci Bulvarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.
Adresi : Güvenevler Mahallesi, 1927 Sokak, Forum Life Apartmanı(Harman Grup), No: 16, l.kat, D.No:3 YENİŞEHİR/MERSİN
Yüzölçümü : 1.309,00 m2
Arsa Payı : 11/374
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu Bahçe Mahallesi, 2276 ada, 11 parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E=1.50 (Emsal=1.50) KONUT ALANI?na isabet etmektedir
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13754 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR