MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094082
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/207 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/207 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 537 Ada, 221 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, Ana taşınmazda kurulu kar irtifakında 15. Blok, 3. kat, 9 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz güneyi 1. Caddeye cepheli parsel üzerinde, giriş ve çıkışı site yönetimince sürekli denetim altında tutulan, çevre düzenlemesi tamamlanmış Güven Sitesi içerisinde, 3. Sınıf B yapı grubunda, b.arme karkas türde, asansörlü, metal yangın merdivenli, Zemin+10 Normal kat= 11 kat olarak inşa edilmiş olan 15. Blokun, 3.Katında 9 kapı no.lu doğuve güney cepheli, Yaklaşık 90,00 m2 büyüklüğünde, 2 oda, salon, antre, Mutfak, Banyo, wc ve 3 Balkondan (mutfak balkonu camekanla kapatılarak mutfağa dahil edilmiş) müteşekkil mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın demir panjurlu giriş kapısı ve iç kapıları saç kasalı ahşap doğrama, pencereleri, balkon kapıları, kapatılan mutfak balkonu pvc. doğrama, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı,Zeminleri seramik ve laminant parke kaplı, ıslak hacimlerin zemini ve duvarları seramik kaplı olup, elektirik-su tesisatı, mutfak tezgahı ve dolabı mevcut, kullanılır durumdadır. Blok ortak alanlarında/katlarda doğalgaz boruları yapılmış durumdadır.Taşınmazın bulunduğu Blokun üstü çatısız gezilebilen teras, dış cephesi kaleterasit benzeri hazır sıva üzeri akrilik boya ile boyalı, bina giriş kapısı demir doğrama, duvarlar seramik kaplı, zemini ve duvarları (kısmen) seramik kaplı, duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı, kat merdiven mahallinde zemin döşemesi seramik kaplı, duvar ve tavanlar plastik boya ile boyalı olup, demir korkuluklu merdiven basamakları mozaik kaplıdır.Taşınmazın bulunduğu sitenin civarındaki yapılaşma, genelde yüksek katlı zemin katı işyeri, üst katları mesken olan yapılardan oluşmuş meskün alanlardan ibarettir. Taşınmaz Şehrin ana ulaşım arterlerinden G.M.K Bulvarına, Sağlık ocağına, semt pazarına, ilk öğretim okullarına, Liseye, özel dershanelere, özel hastanelere, parklara/dinlenme mekanlarına, Hipermarketlere, AVM'lere yaya yürüyüş mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, yakın civarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.
Adresi : Güvenevler Mahallesi, 1.Cadde, Güven Sitesi, 15.Blok No:116/H, Kat:3 Daire No:9Yenişehir / MERSİN
Yüzölçümü : 31.448,00 m2
Arsa Payı : 1/1000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E=1.50 (Emsal:1.50) yapılaşma yoğunluğuna tabi KONUT ALANI'na isabet etmektedir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/207 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim sayılacağı ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR