MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Yenişehir'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091712
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/160 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/160 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 217 Ada, 3 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, öküzhendeği Mevkii, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu olan taşınmazın özellikleri:Yenişehir Tapu Müdürlüğünde kayıtlı (18.06.2019 sorgu tarihli tapu kaydı) ; MERSİN İLİ, YENİŞEHİR İLÇESİ, ÇİFTLİK MAHALLESİ, ÖKSÜZHENDEĞİ MEVKİİ, 217 ADA, 3 PARSEL, 621,00m2 yüzölçümlü ana taşınmaz üzerinde kurulu Kat İrtifakında 4. KAT, BAĞIMSIZ BÖLÜM 15 no.lu, 92/1242 arsa paylı,taşınmaz GMK Bulvarı/Sanayi Caddesi-Babil Caddesi kavşağının 400m kuzeydoğusundaki 57 Sokağa(GMK Bulvan 2.paraleli) kuzeyi cepheli parsel üzerinde 3. Sınıf B yapı grubunda, as türde Zemin kat dahil toplam 5 katlı, normal katlan 4 daireli asansörlü inşa edilmiş .Katında (son kat) brüt 100,00 m2, net 77,00m2 büyüklüğünde, batı-güney cepheli, 2 oda,banyo, wc ve balkondan ibaret apartman dairesidir.Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapıları amerikan ahşap kapı, pencereleri ve balkon kapıları pvc doğrama, duvarlan ve ışık bantlı tavanları plastik boya ile boyalı, zeminleri seramik ve lamine parke kaplı, ıslak hacimlerin duvarları ve zeminleri seramik kaplı olup, Elektrik-Su tesisatı ve teferruatları, mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolaplan, antresinde sabit vestiyer/dolap, banyo ve wc dolapları, banyoda duşa kabin mevcut olup, kullanılır durumdadır. Ortak alanlarda doğalgaz tesisatı daire giriş kapılarına kadar yapılı olup, taşınmazda doğal gaz bağlantısı yapılmamış/kullanılmamaktadır. Yapım yılı, kullanım ve görünüm itibarı ile taşınmazda ve taşınmazın bulunduğu binada %4 yıpranma bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın üstü gezilebilen dam teraslı, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, bina giriş kapısı fotoselli alüminyum doğrama, giriş ve merdiven mahallinde duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı olup, zemini ve demir korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplıdır. Taşınmazın bulunduğu apartman ve civarındaki binaların zemin katları dükkan/işyeri ve mesken, üst katlan esken olarak kullanılmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, 150m. güneyindeki G.M.K. Bulvanndan yoğun olarak geçen toplu taşım araçlan ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu apartman sosyal donatı alanlanna, Sağlık ocağına, semt pazarına, bulunduğu bölgenin ilkokulu ve orta okuluna, parka/dinlenme mekanına, toplu taşım araçlarının geçtiği duraklara yakın mesafededir.
Adresi : MERSİN İLİ, YENİŞEHİR İLÇESİ, ÇİFTLİK MAHALLESİ, ÖKSÜZHENDEĞİ MEVKİİ, 217 ADA, 3 PARSEL, 621,00m2 yüzölçümlü ana taşınmaz üzerinde kurulu Kat İrtifakında 4. KAT, BAĞIMSIZ BÖLÜM 15 no.lu, 92/1242 arsa paylı, MESKEN
Yüzölçümü : 621 m2
Arsa Payı : 92/1242
İmar Durumu :Taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ,A-5(Ayrık nizam 5 kat)konut alanına isabet etmektedir
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1-İmar düzenlemesine alınmıştır.2-Yönetim Planı
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR