MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 180 m² 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01149892
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÇİFTLİKKÖY MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.03.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/253 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
365,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/253 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Çiftlik Mahallesi, 8184 ada, 1 no.lu parselde İki Adet Oniki Katlı Betonarma Apartman ve Arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre A Blok, 2. Kat, 3 no.lu bağımsız bölüm meskenin bulunduğu parsel ilçe merkezinde bulunan Üniversite Caddesi ile İstemihan Talay Caddesi’nin kesiştiği kavşağın yaklaşık 400 m batısında, İstemihan Talay Caddesi’ne cepheli konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü eski yüksek katlı apartman ve sitelerden oluşmaktadır. Taşınmazın kuşuçuşu yaklaşık 950 m güneyinde İsmet İnönü Bulvarı, yaklaşık 800 m kuzeyinde Mimar Sinan Caddesi, yaklaşık 400 m doğusunda 34. Cadde, yaklaşık 400 m batısında Üniversite Caddesi ile yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı, semt pazarı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölgede belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Parsel üzerinde ayrık nizam şeklinde yapılmış, A ve B isimleriyle isimlendirilmiş, Zemin+11 normal katlı 2 bloklu site (Sitenin yapımına 29.12.2006 tarih ve 2006/12 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlanmış olup, bloğun tamamı için 25.03.2014 tarih ve 6/10-201420 numaralı Yapı Kullanma İzni alınmış olduğu bilgisi verilmiştir.) bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu A Bloğun zemin katında ortak alanlar, normal katların her birinde 2.’şer meskenden toplam blokta 22 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok giriş kapısı fotoselli alüminyum doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri seramik döşeme, duvar hacimlerinin yarısına kadar olan bölümleri granit kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri ile merdiven basamakları mermer döşeme, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, duvar hacimleri alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Binada tek asansör ile doğalgaz tesisatı mevcuttur. A Blok, 2. Kat, 3 no.lu bağımsız bölüm mesken Yenişehir Tapu Müdürlüğü’ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sağ, merdiven çıkışına göre sol tarafta konumlu, güney-kuzey-batı cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken projesinde; 3 oda, salon, giyinme odası, erzak odası, mutfak, banyo, duş, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Raporun giriş bölümünde de belirtildiği üzere konu taşınmazın dışarıdan gözlemlerle; konu taşınmazın giriş kapısı nitelikli çelik panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, balkon korkulukları demir doğramadır. Binada doğalgaz tesisatı bulunmasına karşın, alacak konusu edilen bağımsız bölümde doğalgaz kullanılmadığı görülmüştür. Taşınmaz Brüt: 215,00 m², Net: 180,25 m² hacimlidir.
Adresi : Çiftlikköy Mahallesi İstemihan Talay Caddesi Akasya Konutları Sitesi A Blok Kat: 2 Daire: 3 Yenişehir - MERSİN
Yüzölçümü : 5.174,00 m²
Arsa Payı : 600/26400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 1.50 (E=1.50) inşaat yoğunluklu “Ticari+Konut Alanı” olarak düzenlenen alana isabet etmektedİr.
Kıymeti : 365.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/253 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR