MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 170 m² 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01147986
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : MENTEŞ MAH. / BARBAROS
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.03.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/312 ESAS
Muhammen Bedeli
:
625,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 13:40
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 13:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2009/312 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Menteş Mahallesi, 9866 ada, 1 no.lu parselde A Blok 12 Katlı Bina B Blok 12 Katlı Bina ve Arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre A Blok, 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm mesken taşınmazın bulunduğu parsel ilçe merkezinde bulunan Cemevinin güney karşısında konumludur. Parselin kuzeyin İstemihan Talay Caddesine, güneyi 9. Caddeye, diğer cepheleri ise tali imar yollarına cephelidir. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü yeni yüksek katlı apartman ve sitelerden oluşmaktadır. Alacak konusu taşınmazın yaklaşık 750 m güneyinde Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı, yaklaşık 750 m kuzeyinde 13. Cadde, yaklaşık 275 m doğusunda 18. Cadde, yaklaşık 150 m batısında 20. Cadde ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. parsel üzerinde ayrık nizam şeklinde yapılmış, A ve B isimleriyle isimlendirilmiş, Zemin+12 normal katlı, IV-C yapı grubunda inşa edilmiş (Sitenin yapımına 08.06.2005 tarih ve 1/86 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, konu bağımsız bölüm mesken için 15.02.2008 tarih ve 2/15-07/14 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) 2 bloklu site bulunmaktadır. Site çevre duvarları ile çevrili, güvenlikli girişli, açık otoparklı, çocuk oyun alanlı, basket sahalı, tenis kortlu, yüzme havuzlu, kamelyalı ve geniş peyzajlıdır. Alacak konusu edilen taşınmazın bulunduğu A Bloğun giriş kapısı fotoselli alüminyum doğrama, giriş sahanlığı yer ve duvarlarının tamamı seramik döşeme, giriş sahanlığı merdiven basamakları granit, diğer bölümleri mermer döşeme, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, normal kat sahanlıkları yer döşemeleri mermer döşeme, duvar hacimleri alçı sıva (asansör kovalarının olduğu bölümler granit kaplama) üzeri saten boyalıdır. Binada çift asansör ile doğalgaz tesisatı mevcuttur. A Blok, 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm mesken Yenişehir Tapu Müdürlüğü’ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sol, merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumlu, güney-kuzey ve batı cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken 4 oda, salon, mutfak, banyo, wc, duş, çamaşırlık, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri seramik+parke döşeme, banyo ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları takılı vaziyette, tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcuttur. Ayrıca bağımsız bölümde doğalgaz tesisatı çekilmiş ve kullanılır vaziyettedir. Taşınmaz hali hazırda kiracılar tarafından ikametgah amaçlı kullanılmaktadırTaşınmaz Brüt (balkonlar dahil, ortak alan hariç): 240,50 m², Net: 170,30 m² (balkon hacimleri hariç) hacimlidir.
Adresi : Limonluk Mahallesi 2476 Sokak Site Seralin No: 1 A Blok, Kat: 1 Daire: 1 Yenişehir - MERSİN
Yüzölçümü : 8.704 m2
Arsa Payı : 4/194
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 1.25 (E=1.25) inşaat yoğunluklu “Konut Alanı” olarak düzenlenen alana isabet etmektedir.
Kıymeti : 625.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 13:40 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 13:40 - 13:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/312 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR