MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 165 m² 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155791
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : ÇİFTLİKKÖY MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12523 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.07.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ
2019/12523 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Çiftlik Mah. , 9810 Ada, 16 Parsel, E Blok , 1.Kat, 1 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz Mersin kent merkezinin/Cumhuriyet Meydanının/Kültür Merkezinin yaklaşık 10 km. kuzeybatısında, 34.Cadde ile 13. Caddenin kesiştiği dönel kavşağın 950m kuzeybatısındaki bölgede, Mimar Sinan Cad. Üniversite hastanesi kavşağında yer almaktadır.Taşınmaz batısı Mimar Sinan Caddesine, güneyi (site girişi/nizamiyesi) 32231 Sokağa cepheli, etrafı imar yolları ile sınırlı, imar adasının tamamını kapsayan, çevre düzenlemesi, açık yüzme havuzu, kapalı ve açık alan otoparkı, nizamiyesi peyzajı, kapalı devre kamera sistemi yapılmış, 24 saat denetim altında tutulan, Mimar Sinan Caddesine cepheli Blokların zemin katları işyerlerinden diğer 3 Bloklu mesken olarak kullanılan sitenin kuzeydoğusunda yer alan Normal katları 2?şer daire meskenden, zemin katlı ortak alanlardan ibaret, E Blok?un 1. Katında, güney-kuzey-batı cepheli meskendir. Taşınmaz kat ortak alanından gelen pay dahil Brüt Net 230,00m2, Net balkonlar dahil 165,05m2 büyüklüğünde olup, salon, 3 oda, yemek odası/mutfak/kiler, banyo, wc, duş/giyinme odası ve 3 balkondan ibarettir.Taşınmazın bulunduğu E Blok 4.Sınıf A yapı grubunda, B.Arme karkas türde, Zemin kat+12 Normal Kat olmak üzere toplam 13 katlı, çift asansörlü inşa edilmiş olup, üstü çatısız düz dam teras şeklindedir. Dış cepheleri akrilik boya ile boyalı, giriş kapısı fotoselli kalın camlı alüminyum doğrama, Giriş ve merdiven mahallinde merdiven ve zemin koridor kısmında zeminler seramik kaplı duvarlar ve tavanlar karma dekoratif malzemelerle kaplı ve alçılı plastik boya ile boyalı, merdiven ve kat koridorunda dekoratif malzemelerle kaplı duvarları ve dekoratif tavanları plastik boya ile boyalı, krom metal korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplıdır. Taşınmazın Giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapıları taçlı amerikan kapı ve pencereleri balkon kapıları pvc doğrama, zeminleri seramik ve lamine parke kaplı, genelde dekoratif kağıt kaplı duvarları ve alçıpan ışık bantlı tavanları alçılı plastik boya ile boyalı, ıslak hacim duvarları ve zeminleri seramik kaplı, tavanı(banyo/wc?de) asma tavanolup, elektrik, su, kalorifer tesisatı, duşa kabini, vestiyer, mutfak tezgah ve dolapları, soyunma odası, banyo ve wc dolapları, mutfakta mutfak tezgah ve dolapları, davlumbaz, ankastre ocak, fırın mevcuttur. Taşınmazda ve bulunduğu site ve blok ortak alanlarında yapım yılı kullanımı ve görünümü itibarı ile % 6 yıpranma bulunmaktadır.Çevresindeki yapılaşma site türünde olup, M.Ü. Hastanesine, Mimar Sinan Caddesindeki işyerlerine bölgesindeki spor komplekslerine, ilk öğretim okullarına, liselere diğer sosyal donatı alanlarına 1.2 ila 2 km. arasında değişen mesafede olup, Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmakta, Mimar Sinan Caddesinden geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.
Adresi: Çiftlikköy Mah. Mimar Sinan Cad, 32231 Sk. Paradise Home Sitesi, E Blok, 1.Kat, D.No:1Yenişehir / Mersin
Arsa Yüzölçümü : 17.698,39 m2 ,

Arsa Payı : 210/20128
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E=0.90 (Emsal=0.90) yapılanma şartına tabi KONUT ALANINA isabet etmektedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL ,

KDV Oranı : %18 ,

Kaydındaki Şerhler :: Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 16/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası ,

2. Satış Günü : 14/07/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi,Zemin Kat,Z-20 Akdeniz/Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12523 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR