MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenişehir'de 112 m² 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114158
Şehir : Mersin / Yenişehir
Oda Sayısı : 2+1
: 112
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13047 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) -Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 2. İCRA DAİRESİ

2018/13047 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 528 Ada, 69 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm TAPU KAYDI:Mersin ili Yenişehir ilçesi Bahçe Mahallesi 528 ada 69 parselde kain kat irtifaklı taşınmazın 11 nolu bağımsız bölüm.
ADRESİ: Piri Reis Mahallesi Silifke Caddesi No 198 Doğan Ümit Apartmanı Kat 5 D 11 Yenişehir MERSİN
İMAR DURUMU: Yenişehir Belediye Başkanlığının 30.05.2019 tarih, E.12954 sayılı yazısı ve eki İmar planı örneğinde Taşınmazın bulunduğu parsel mevcut 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında ayrık nizam 7 kat(A-7) konut alanına isabet ettiği bildirilmiştir.
GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz 3.sınıf B yapı grubunda B.arme karkas türde asansörlü, zemin kat dahil toplam 6 katlı inşa edilmiş apartmanının 5.katında(son kat) brüt 112,00m2(ortak alanlar dahil) büyüklüğünde, güney-kuzey-batı cepheli, 2 oda,salon,salonla birleşik otorma odası, antre,mutfak, banyo,wc ve 2 balkondan(mutfak balkonu kapatılarak mutfağa dahil edilmiş) müteşekkil meskendir. Taşınmazın giriş demir panjurlu giriş kapısı amerikan ahşap panel kapı, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri pvc doğrama, duvarları ve tavanları plastik boya, zeminleri seramik ve lamine parke kaplı, ıslak hacimlerin duvarları ve zeminleri seramik kaplı olup, elektrik-su tesisatı mutfak tezgah ve dolapları mevcut ve kullanılır durumdadır. Ana binanın üstü düz dam teras olup, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, bina giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven mahallinde girişte kısmen mermer kaplı duvarları ve tavanı plastik boya ile boyalı, zeminleri girişte mermer kaplı, üst katlarda mozaik kaplı olup, demir korkuluklu basamakları dökme mozaik kaplıdır.Binanın % 40 yıpranma payı vardır. Taşınmaz silifke caddesi üzerindedir.Toplu taşıma araçları ile yoğun olarak ulaşım sağlanabilmektedir.Bölgedeki bankalara, bazı resmi kurumları, sağlık ocağına, semt pazarına, süpermarketlere vs. yürüyüş mesafesindedir.
Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) -Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13047 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR