MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Toroslar'da villa mahkemeden satılıktır

MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961595
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : BULUKLU MAH. / SAĞLIK
: 212
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TEREKE SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
258,500 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mersin 1. Sulh Hukuk Mahkemesi  Duruşma Salonu 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 TEREKE SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muris Turgut Okan' ın terekesinin aktifinde bulunan Mersin ili, Toroslar ilçesi, Buluklu mahallesi, 2403 Ada 11 parselde bulunan 916 m2 yüzölçümlü arsa üzerine kurulu 1/2 arsa paylı net 212,00 m2, brüt 240,00 m2 oturumunda ( Zemin / Bağ. Bölüm No:1 ) olan Dubleks Villa nitelikli ikiz villadır. Taşınmaz Kuzey-güney ve batı cephelidir. Yapı bodrum+zemin+1 normal kat+ çatı arası şeklinde inşaa edilmiştir. Binanın genel görünümü ile eksikleri mevcuttur. İç ve dış boyaları tamamen kabarmıştır. Su ve elektrik tesisatlarının yenilenmesi gerekmektedir. Bina dış yüzeyi kaleterasit boya kaplıdır. Çatısı ahşap doğrama üzere kiremit kaplıdır. Banyo ve wc+lavabo alanlarının seramik ve duvarları fayans kaplıdır. Bina çatısının kuzey bölümünde 0,50 m2 alanının kiremitleri çıkmış olup, buradan bina içerisine yağmur suları girmiştir. Binanın giriş kapısının önünde zemin mermer , merdiven korkulukları demir ferforje+ahşap, ahşap kamelya mevcuttur. Bina 4. sınıf B grubu yapılardan olduğu tespit edilmiştir. Bina komple kat kaloriferlidir. Uzun zamandır beri kullanılmamış ve bakımsız bırakıldığı , dış cephe ve iç cephe boya, badana işlerinin komple yenilenmesi gerektiği, demir kapı ve korkuluk demir aksamlarının tamamının yeniden astarlı yağılı boya ile boyanması gerektiği tespit edilmiştir. Binan zemin katında salon ve yaklaşık yarım metre yükseklikte merdiven ile çıkılan alanda oda, mutfak ,wc ve balkon bulunmaktadır. İç kapılar ahşap olup , dış doğramalar alüminyum doğramadır. Pencere ve kapıların dış kısmında demir doğrama panjur kapı mevcuttur. Mutfak alanda, mermer mutfak tezgahı ve tezgah altı ve üstü dolaplar mevcuttur. İç boyalar kabarmış ve rutubet almış alanlar mevcuttur. Bina içi merdivenle 1. normal kata çıkılmaktadır. basamakları karo mozaiktir. Birinci katı 3 oda, banyo, wc ve 2 balkon bulunmaktadır.. Kapıları camlı ahşap, dış doğramalar alüminyum doğramadır. Pencere ve kapıların demir doğrama ve panjur kapı mevcuttur. Çatı arasında sadece bir oda ve balkon mevcuttur. Çatı katındaki bu oda onaylı mimari proede iptal edildiği halde yerinde yapılmıştır. imara aykırı olduğu için her zaman belediye tarafından yıkılması istenebilir. Bina uzun zamandır kullanılmadığı için yıpranmış ve kullanılması için çok tamirat gerekmektedir. Taşınmaz bu haliyle satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Buluklu Mah. Fevzi Çakmak Cad. Toroslar / MERSİN
Yüzölçümü : 240 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygyulama imar planında A-2 ( Ayrık Nizam 2 Kat( Konut alanı olduğu, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı 1/5000 ölçekli Nazım imar planı arasında uyuşmazlık bulunmaktadır.
Kıymeti : 258.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler
: Taşınmaz kaydında birden fazla haciz kaydı mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mersin 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR