MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin Toroslar'da 73 m² 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188092
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : YALINAYAK MAH. / TOROSLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14261 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/14261 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Toroslar İlçe, 4 Ada, 1 Parsel, YALINAYAK Mahalle, E Blok İkinci Kat No:6 Nolu Bağımsız Bölüm mesken niteliğindeki taşınmaz
Taşınmaz Farabi Caddesinin ve Güneykent Sağlık Merkezinin yaklaşık 100 m kuzeyinde, gecekondu önleme bölgesinde, imar dasının kuzey ortasında, 94014 sokağa kuzeyi (giriişi) 94003 sokağa ve 94011 sokağa (kısmen) güneyi, 94012 sokağa doğusu cepheli imar adasının tamamını kapsayan parsel üzerinde 3. Sınıf a yapı grubunda yığma türde zemin kat dahil 4 katlı, 8 daireli inşa edilmiş Y Blokun 2. katında, 5 kapı nolu yaklaşık brüt 80,00m2 , net 73,00m2 büyüklüğünde, güney-kuzey cepheli, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve balkondan müteşekkil taşınmazdır.
Taşınmazın bulunduğu binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, giriş kapısı demir doğrama, giriş zemini ve demir korkuluklu merdiven basamakları dökme mozaik kaplı, merdiven sahanlıkları karo mozaik kaplı, giriş ve merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalıdır.
Taşınmazın giriş kapısı demir panjurlu ahşap kapı, iç kapıları ahşap doğrama, demir korkuluklu pencereleri, balkon kapısı, banyo ve wc kapısı pvc doğrama, duvarları ve kartonpiyerleri tavanları plastik boya ile boyalı, zeminleri karo mozaik kaplı, banyo ve wc(duvarı kısmen) duvarları ve zemini seramik/ fayans kaplı olup elektrik-su tesisatı, mermerit kaplı mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, banyoda küvet, girişte sabit dolap mevcutolup kullanılır durumdadır.
Taşınmazda ve taşınmazın bulunduğu binada kullanılan malzeme ve işçilik 2. sınıf olup yapım yılı, kullanımı ve görünümü ile %25 yıpranma tespit edilmiştir.
Taşınmazın bulunduğu blokve civarındaki blokların zemin ve normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, yakın civarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmaz Farabi Caddesine, Güneykent Sağlık Ocağına, bölgesindeki ilkokul ve oraokula, AVM'ye, Camiye, semt pazarına, parka yakın mesafededir.
Adresi : Güneykent Mah. 94014 Sk. E Blok No: 10 Sultan apt. Kat: 2 Daire 6 Toroslar/Mersin
Yüzölçümü : 7.917 m2
Arsa Payı : 80/10880
İmar Durumu : İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1.50(Emsal=1.50) yapılaşma yoğunluğuna tabi 4 kat konut alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14261 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR