MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112154
Şehir : Mersin / Toroslar
Oda Sayısı : 4+1
: 146
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11502 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 09:40
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 09:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliye Sarayı Zemin kat:Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/11502 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Toroslar İlçesi, Karaisali Mahallesi, 19 Ada, 3 Parsel, B Blok, 1. kat 1 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Konu parsel üzerinde kütle şeklinde bitişik yapılmış A ve B isimli iki bloklu yapı bulunmaktadır. Yapı Bodrum+Zemin+2 normal katlı olarak planlanmış ancak yerinde Bodrum+Zemin+1 Normal katlı (Blokların yapımına 31.12.2004 tarih ve 3/34-198 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, konu bağımsız bölüm mesken için 27.12.2011 tarih ve 321 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) inşa edilmiştir. A Blok yapının güneyinde, B Blok ise kuzeyinde konumludur.Alacak konusu taşınmazın bulunduğu B Bloğun bodrum katında ortak alanlar, zemin katında dükkan, normal katlarda da birer mesken olmak üzeri blokta toplam 3 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri mermer döşeme, duvarları kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri ile merdiven basamakları mermer döşeme, merdiven korkulukları demir doğrama olup, normal kat sahanlıkları duvar hacimleri karı sıva üzeri plastik boyalıdır. İşhanında asansör ve doğalgaz tesisatı yoktur.Değer tespiti yapılacak B Blok, 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm Mesken Toroslar Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde merdiven çıkışının tam karşısında doğu, batı ve kuzey cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken olarak projelendirilmiş buna göre 4 oda, salon, mutfak, banyo, wc/lavabo, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmasına karşın yerinde proje harici (aşağıda raporun ilgili kat planı başlıklı bölümünde çizildiği üzere) değişikliklerle; mutfak hacmi odaya, banyonun bitişiğindeki oda mutfağı, salonun bir kısmı yeni oluşturulan balkona dahil edilmiş, binanın kuzeyinde bulunan balkon hacmi ilgili odalarına duvar ile dahil edilmiş, yatak odasının birinde antreye sarkar duvar hacimleri ise kaldırılmıştır. Bu değişiklikler sonrası konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri seramik+parke, ıslak zeminler yer ve duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri sıva üzeri plastik boyalı, tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcut olup, mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyettedir. Taşınmaz hali hazırda kiracılar tarafından ikametgah amaçlı kullanıldığı görülmüştür. Taşınmaz Brüt: 174,00 m², Net: 146,35 m² hacimlidir.
Adresi : Akbelen Mah. Akbelen Bul. No:116 B Blok Kat:1 Daire:1 Toroslar/MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 915,00 m2 , Arsa Payı : 1/6 , İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 1.25 (E=1.25) inşaat yoğunluklu Ticari+Konut imarlı alana isabet ettiği bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL ,KDV Oranı : %1 , Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü: 10/03/2020 günü 09:40 - 09:50 arası ,

2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliye Sarayı Zemin kat:Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11502 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR