MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090952
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : ÇAVUŞLU MAH. / ÇAVUŞLU
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 28.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10555 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/10555 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Toroslar İlçesi , Çavuşlu Mahallesi, 55 Ada, 1 Parsel,E Blok, 3. Kat 8 no.lu bağımsız bölüm MESKEN nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır.Konu parsel üzerinde A, B, C, D, E, F, G, H, I, İ ve K isimleriyle isimlendirilmiş 11 blok mevcuttur. Blokların tamamı ayrık nizamda Zemin+3 katlı olmak üzeri toplam 4 katlı (Blokların yapımına 10.03.1989 tarih ve 2/53 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, konu bağımsız bölüm mesken için 1997 tarih ve 2/16 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) inşa edilmiştir. Parselin çevresi açık vaziyettedir. Alacak konusu edilen E Bloğun giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri karo mazaik döşeme, duvar hacimlerinin bir metrelik bölümleri taş duvar kaplama olup diğer duvar hacimlerinin tamamı kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri ile merdiven basamakları karo mozaik döşeme, merdiven korkulukları demir doğrama olup duvar hacimlerinin tamamı kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Blokta asansör ile doğalgaz tesisatı yoktur. Değer tespiti yapılacak E Blok, 3. Kat, 8 no.lu bağımsız bölüm MESKEN; Toroslar Tapu Müdürlüğü?ndeki onaylı mimari projesinde ve yerinde merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumlu güney, kuzey ve batı cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı panjurlu demir doğrama+çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri renkli alüminyum doğrama, yer döşemeleri seramik döşeme, banyo ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin yarısına kadar olan bölümleri fayans döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri plastik boyalı (mutfak duvarları seramik kaplamadır), mutfak altı ve üstü dolapları eski suntalam doğrama olup tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcuttur. Konu bağımsız bölüm kiracılar tarafından ikametgah amaçlı kullanılmaktadır. Taşınmaz Brüt: 101,69 m², Net: 93,56 m² hacimlidir.
Adresi : Çağdaşkent Mah 93097 Sok Gimem Sit E Blok No: 15 Kat: 3/8 Toroslar / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 6.949,00 m2 ,

Arsa Payı : 10/900
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Mevcut yapıların korunacağı alanda kaldığı (4 Kat) bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf,

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası,
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10555 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR