MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Mersin Toroslar'da 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067153
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : KARAİSALI MAH. / TOROSLAR
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2019/21 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Mersin İli, Toroslar İlçesi,Karaisalı Mahallesi, 9525 ada, 5 nolu parselde kayıtlı,4.570,00m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre,130/6420 arsa paylı, B blok, 5.Kat, 10 bağımsız bölüm nolu, mesken nitelikli taşınmazın tam hisse olarak borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz,Akbelen Bulvarının yaklaşık, 650 m batısında, 220 . Caddeye 200 m mesafede, Karaisalı Caddesine cepheli, 80133 sokak üzerinde yer almaktadır.Ulaşım,Karaisalı caddesi üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ana taşınmazın, ihata duvarı çekilmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Açık otopark alanı düzenlenmiştir.Dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Doğalgaz hattı çekili, blokta çift asansör bulunmaktadır. Konumuz meskenin bulunduğu B blok; B+Z+11 kattan oluşmaktadır.Ana taşınmaz, bodrum katta,sığınak,zemin katta, bina giriş holü, merkezi ısıtma odası, su deposu, mescit, kapıcı dairesi ve enerji odası,normal katlarda, 10 kata kadar her katta 2 mesken, 10+11. Katlarda 2 adet dubleks mesken olarak, 20 bağımsız bölümden oluşmaktadır.Blok giriş kapısı şifreli fotoselli cam kapı, giriş zeminleri mermer kaplı, duvar ve tavanlar dekorasyonlu, merdiven basamakları ve kat holleri mermer kaplı, korkuluklar alüminyum imalattır. Merdiven kovası alçı sıvalı saten boyalıdır. Değerlemeye konu daire 5. katta asansörden çıkışta, sol kol üzerinde kalan, güney-kuzey-batı cepheli 10 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar mobilya kapı, pencereler ısı camlı pvc doğramadır. Balkonlar alüminyum-cam korkulukludur. Antre, oda zeminleri parke kaplı ıslak hacimlerin zemin ve duvarları ile balkon zeminleri seramik kaplıdır.Duvarlar alçı sıvalısaten boyalı, kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulamaları yapılmıştır. Mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar, mdf.dir.Doğalgaz hattı kapıya kadar çekilidir. Ön balkon cam balkon olarak düzenlenmiştir. Daire; 3 oda+ Salon+ Mutfak + antre-hol+wc-lavabo+banyo+ebeveyn banyosu ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Dairenin, brüt alanı yaklaşık, 165 m2,balkonlar dahil net kullanım alanı da yaklaşık, 130 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın özelliği, bulunduğu yer ve çevresi, konumu, imar durumu, ulaşımı yanında değere etki edecek diğer içsel ve dışsal unsurlar ile birlikite değeri 350.000,-TL.dir.
Adresi : Portakal Mahallesi, 80133 Sokak, Nivara ParkSitesi, No:2, B Blok, Kat:5, Daire:10 Toroslar/Mersin
İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhleri
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR