MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Toroslar'da 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889238
Şehir : Mersin / Toroslar
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9919 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/9919 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Toroslar İlçe, 2790 Ada, 3 Parsel, ÇAVUŞLU Mahalle/Köy, A blok, 5.kat, 18 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz Çağdaşkent Mahallesinde, Fatih Caddesi Sultan Mehmet Bulvarı ile 229. Caddenin kesiştiği kavşağın ortalama 300 m. kuzeyindeki bölgede yer almaktadır. Taşınmaz 229 Caddeye bağlantılı sokaktan girişi bulunan çevre düzenlemesi açık otoparkı, güvenlik kulübesi mevcut sitedeyer alan mesken olarak kullanılan site içi dairedir. Taşınmaz 3. sınıf B yapı grubunda zemin kat dahil 12 katlı betonarme türde asansörlü, yıldız blok şeklinde her katta 3 daire olarak inşa edilmiş A blok un 5. katında, 3 oda salon, antre, mutfak, banyo, wc ve balkonlardan (salon balkonu hariç diğerleri kapatılarak daireye dahil edilmiş) ibaret, ortak alanlar dahil Brüt 130 m2, balkonlar dahli Net 110 m2 büyüklüğünde doğu-batı-kuzey cepheli dairedir. Taşınmaz ilk yapımı sonrası güncel yapı malzemeleri kullanılarak yenilenmiş olup, demir panjurlu giriş kapısı ve iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri, kapatılan balkon camekanları, balkon, wc, banyo kapısı pvc doğrama, duvarları ve zeminleri seramik kaplı, elektrik, su tesisatı, mutfak tezgah ve depoları mevcut ve kullanılabilir durumdadır. Blok ortak alanlarında doğalgaz tesisatı döşenmiş durumdadır. Taşınmazın bulunduğu blokun üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boyalı, giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş zemini mermer kaplama, yer yer seramik kaplı, duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı, demir korkuluklu merdivenleri mermer pirinçli hazır basamakla kaplıdır. Taşınmazda ve bulunduğu site ve blok ortak alanlarında yapım yılı kullanımı ve görünümü itibari ile % 25 yıpranma bulunmaktadır. Taşınmazın çevresi site şeklinde inşa edilmiş binalardan müteşekkil olup, son yıllarda yeni yapılan sitelerin caddeye cepheli kısımları çeşitli alanlarda faal işyeri olarak kullanılmakta, Verem Savaş dispanserine, Sağlık ocağına, ilk ve orta öğretim okullarına, toplu taşım araçlarının geçtiği güzergahlara, Kaymakamlığa ve diğer sosyal donatı alanlarına yakın mesafede bulunmakta, belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
Adresi : Çağdaşkent Mahallesi, 229 Cadde, Çamlı Kent Sitesi, A Blok, 5. Kat, D.No:18 Toroslar / MERSİN
Yüzölçümü : 23.000 m2
Arsa Payı : 1/262
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1.30(Emsal=1.30) KONUT ALANI olarak işaretlidir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9919 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim sayılacağı ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR