MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 180 m² 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130384
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : KARAİSALI MAH. / TOROSLAR
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 2. İCRA DAİRESİ

2019/42 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Toroslar İlçe, 9265 Ada, 1 Parsel, KARAİSALİ Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm TAPU KAYDI:Mersin ili Toroslar ilçesi Karaisalı mahallesi 9265 ada 1 parselde kayıtlı arsa nitelikliana gayrimenkul üzerinde bulunan A blok 5.nci kat 10 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz.ADRESİ:Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi 97005 sokak No 5A/10 Osmanoğlu evleri Toroslar MERSİN
İMAR DURUMU:Toroslar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre konut alanı ayrık nizam E=1.25 yapılaşma koşullarına sahiptir.
GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaza ulaşım Toplu taşıma araçları ile doğusunda bulunan Akbelen Bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Sitenin olduğu bölgede genellikle site tarzı yeni yapılaşmaların mevcut olduğu yeni yerleşim bölgesi sınırları içerisinde yer almakta, bölgede yeni siteler inşa edilmekte olup, bölgede site tarzı yapılarda orta ve üst gelir gruplarınca tercih edilmektedir. Bölgede altyapı ve ulaşım sorunsuzdur. Ana bina 4/A yapı sınıfında, betonarme karkas sistemde ve ayrık nizamde, 2 blok olarak inşa edilmiştir. A blok zemin+11 normal katlı olarak inşa edilmiştir.Bina girişi zemin kattan, bina bahçesinden güney cepheden sağlanmakta, giriş kapısı fotoselli alüminyum otomatik kapı olup, giriş zemini mermer kaplama, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Merdiven basamakları zemini mermer kaplama, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır.Binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyalı ile boyalı, site çevresinde bahçe duvarı ve bahçe düzeni mevcut, binaya ait açık otopark alanı ve 2 adet 4 kişilik asansör mevcuttur. Bina bakımlıdır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, giriş,koridor zeminleri seramik kaplama, duvarları sıva üzeri saten boyalı, salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplama, duvarları sıva üzeri saten boyalı, mutfak dolabı MDF kapaklı dolap, granit tezgah mevcut olup, zemini seramik kaplama, duvarları sıva üzeri saten boyalı, dairenin iç kapıları panel tipi ahşap doğrama, pencereleri PVC doğrama, banyosunda duşa kabin mevcut olup, zemini ve duvarlarının seramik kaplamadır. daire bakımlıdır. onaylı mimari projesine göre brüt 180,00m2 kullanım alanına sahip olup 4 oda, 1 salon, 1 mutfak, 2 banyo, 1 wc ve 1 antre+hol, 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır.Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda, belediye, sağlık ve eğitim kurumlarına yakın konumda, akbelen bulvarının batısında olup tüm belediye hizmetleri(toplu taşıma, çöp toplama, temizlik, ilaçlama ve diğer hizmetler) verilmektedir.
Kıymeti : 360.000,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR