MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Toroslar'da 1+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889081
Şehir : Mersin / Toroslar
Oda Sayısı : 1+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8167 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.02.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/8167 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Toroslar İlçe, 5813 Ada, 16 Parsel, YALINAYAK Mahalle/Köy, 3.kat, 7 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz Toroslar Belediyesi Yalınayak Mahallesi sınırları içerisinde, Çiftçiler Caddesi ile Mimar Sinan Caddesinin/Turgut Özal Bulvarı (Soda Hal caddesi) 'nın kesiştiği kavşağın (Yalınayak kavşağının)ortalama 1 km. kuzeydoğusunda, Çiftçiler Caddesi ile Otoban Serbest Bölge Bağlantı yolu arasında, Hurdacılar Sitesinin kuzeybatısındaki bölgededir. Taşınmazkuzeyi 102061 Sokağa, doğusu 102076 Sokağacepheli, batısı ve güneyi bitişik parselle sınırlı yol cepheleriihata duvarı ile çevrili (komşu parsellerle birlikte site şeklinde), 102061 Sokaktan giriş kapısı bulunan, 3 Sınıf B yapı Grubunda, betonarme karkas türde, asansörlü olarak inşa edilmiş Zemin Kat l +4 Normal Kattan ibaret, 5 katlı 10 daireli apartmanın 3 katında Kuzey-Güney-Doğu cepheli 3 oda (ebeveyn yatak odası duşlu), salon, antre, mutfak, banyo, wc, 2 ad. balkon ve antreden ibaret brüt 130,00m2 büyüklüğünde apartman dairesidir. Binanın Dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, çatısız gezilebilen dam teraslı, bina giriş kapısı demir doğrama, bina girişinde zemin ve merdiven basamakları mermer kaplı, giriş ve merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalıdır. Giriş kapısı hazır çelikpanel kapı, pencereleri ve balkon kapıları Pvc doğrama, kapılar Amerikan kapı, odalar ve salon zemini lamine parke kaplı, diğer zeminler, banyo ve wc duvarları seramik kaplı, duvarları (genelde plastik kağıt kaplı duvarları) ve alçıpan ışık bantlı tavanları alçı sıva üzeri plastik boya ile boyalı, mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, antresinde vestiyeri, Elektrik ve su tesisatı mevcut olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Apartman ortak alanlarında (daire kapı önlerine kadar) doğalgaz tesisat boruları yapılmış durumdadır.Taşınmazda ve bulunduğu apartman ortak alanlarında, yapım yılı kullanım ve genel görünüm itibarıyla %5 yıpranma bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde benzer nitelikli tüm katları mesken olarak kullanılan apartman ve site türü binalar olup, bulunduğu bölgenin tamamı Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, yakın civarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Sosyal donatı alanlarına uzak mesafededir.
Adresi : Yalınayak Mahallesi, 102061 Sokak, N0:6, Kat:3, D.No:7Toroslar / MERSİN
Yüzölçümü : 547 m2,
Arsa Payı : 133/1269,
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında B-5 (Bitişik Nizam 5 kat) Konut alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/01/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 15/02/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8167 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim sayılacağı ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR