TARSUS İCRA DAİRESİ

Mersin/Tarsus'ta daire ve eklenti depo icradan satılacaktır

TARSUS İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911061
Şehir : Mersin / Tarsus
Semt-Mahalle : SUCULAR MAH. / çamlıyaylamah.
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

TARSUS EKSPRES 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5857 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
67,615 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 11:20
Satış Yeri
:
TARSUS ADALET SARAYI ZEMİN KAT C BLOK MÜZAYEDE SALONU TARSUS/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TARSUS İCRA DAİRESİ

2018/5857 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Mersin İl, Tarsus İlçe, 203 Ada, 6 Parsel, Sucular Mahalle/Köy, 2.bodrum-1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz dosyamızdan satılarak paraya çevrilecektir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE;Mersin ili, Tarsus ilçesi, Sucular (köyü) mahallesi, tapunun 203 ada 6 nolu parseli olup, 945,00-m2 miktarlıdır. Ana taşınmazın niteliği ARSAdır. Kat İrtifakı tapusuna göre 2.Bodrum Kat-1 nolu Bağımsız Bölüm mesken olup eklentisi depodur. 26/945 arsa paylıdır. İpotek veren 3. şahıs adına tam paylıdır. Satılabilir özelliği vardır. Parselin ön cephesi yoldur. Parsel çevresi ve karşısı çok katlı yapılardan oluşmuştur. Ulaşım sorunu toplu taşıma araçları ile yapılıyor. Şehir merkezi-Eğitim kurumlarına-Alışveriş marketlerine uzaktır. Yol-Su-Elektrik-Kanalizasyon hizmetleri vardır. Şehir merkezi yerleşim yerine göre rakım yüksek olduğundan, yazın serin ve havadardır. Tarsus-Çamlıyayla karayoluna yakındır. Otoban bağlantı gişelerine yakındır. Kıymet Takdirine esas dairenin bulunduğu bina henüz inşaat halindedir. Binanın son katının betonarme tabliye kalıbı çakılı halde beklemekte olduğu görüldü. Binada uzun süredir herhangi bir çalışma olmadığı anlaşılmıştır. Binanın inşaat ruhsatına göre 2 adet Bodrum katzemin kat ve 4 normal kattan ibarettir. Keşfe konu daire 2.Bodrum Kat-1 nolu Bağımsız Bölüm mesken olup, eklentisi bitişiğinde depodur. Binanın asansör dairesi bodrum katına kadar inmektedir. Dairenin brüt alanı 90,00-m2 olup, eklenti depo ise 12,40-m2 dir. Daire yatak odası oturma odası ve mutfak beraber wc, banyo ve lavabo beraber geniş teras ve balkondan ibarettir. Daire inşaat halindedir. Duvarları örülü, tesisat ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmamış haldedir. Eklenti deponun da duvarları örülü haldedir. İnşaat halindeki natamam dairenin tamamlanma oranı %40 tır.
Adresi : Sucular Mahallesi 203 Ada 6 Nolu Parsel 2. Bodrum Kat -1 Nolu Bağımsız Bölüm Tarsus / MERSİN
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 26/945
İmar Durumu : Tarsus Belediyesi Onanlı imar Planında ayrık nizam 5 katlı konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 67.615,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : AT 3402 Sayılı Kanununun ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : TARSUS ADALET SARAYI ZEMİN KAT C BLOK MÜZAYEDE SALONU TARSUS/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Ayrıca tellâllık harcı, satış bedelinden ödenecek olup,Resmi Gazetede 15/03/2018 tarihinde yayımlanarak, yayım tarihinde yürürlüğe giren 1701 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki kanununla"Madde 47 - 21/07/1953 tarih ve 6183 sayılı Amme alacaklarının tahsili usulü hakkında kanunun 21 inci maddesinin ikinci fıkrasının ikinci cümlesi ""Gümrük resmi, bina ve arazi vergisi gibi eşya ve gayrimenkulün aynından doğan amme alacakları o eşya ve gayrimenkul bedelinden tahsilinde rehinli alacaklardan sonra gelir" şeklinde değiştirilmiş olup, taşınmazın aynından doğan vergi borcunun ipotek borcundan sonra geleceği hükme bağlandı anlaşıldığından taşınmazın aynından doğan vergiler rehin ve ipotek bedelinden sonra ödenecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5857 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR