SİLİFKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Silifke'de kargir ev ve bahçesi mahkeme kararıyla satılıktır

SİLİFKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945451
Şehir : Mersin / Silifke
Semt-Mahalle : CAMİİKEBİR MAH. / PAZARKAŞI
: 645
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2014/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
112,538 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Silifke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİFKE(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2014/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN TAMAMLAYICI ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Silifke İlçesi, Camikebir Mahallesi, 189 ada 37parsel sayılı taşınmaz tapuda kargir ev ve arsa vasfında kayıtlı, 645,00 m2. Miktarlı, içerisinde 25,52 m2. Tek katlı ve 56,62 m2.lik iki katlı olmak üzere habare halinde kullanılmayan evlerin bulunduğu, ayrıca taşınmaz içerisinde yine muhtelif cins ve sayıda meyve ağaçlarının olduğu, Camikebir Mahallesi yerleşim yeri içerisinde, belediye hizmetlerinden faydalanan bir taşınmazdır.
İmar Durumu : Silifke Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25.07.2018 tarihli yazılarına göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planı 19K1C paftasında kalan, söz konusu paftanın ıslak imzalı aslı bulunmadığından ayrıntılı imar durumu hakkında bilgi verilememektedir.
Kıymeti : 112.538,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
Tamamlayıcı Artırma Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Silifke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, satış ilanı ilgililere bilgi amaçlı olarak tebliğe çıkmış olup tebligatın ilgililere ulaşmaması halinde yeniden tebliğe gerek bulunmadığı hususu ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR