SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Silifke'de daire icradan satılacaktır

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940769
Şehir : Mersin / Silifke
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / GAZİ
Oda Sayısı : 1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/574 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Silifke icra müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2018/574 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 708 Ada, 3 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, gazi mahallesi mara caddesi Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 4. kat 8 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğinde olup Ana taşınmaz tapu kayıtlarına göre arsa niteliğindeve taşınmaz mesken niteliğindedir. Taşınmazın mimari kat irtifak projesine göre salon, oturma odası+mutfak, 1 adet balkon, antre, tuvalet ve banyodan oluşmaktadır.İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır.Yapının fiziki görünümü dikkate alındığında yıpranma payı bulunmamaktadır.yapının içerisinde çalışır vaziyette asansör bulunmaktadır. Taşınmazın pencereleri PVC olup balkon korkulukları alüminyum olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz güney ve doğu olmak üzere 2 cephesi vardır :meskenin yola bakan cephesi yoktur.Taşınmaz yaklaşık 1-2 yaşındadır.Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Yapı 3B yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Gazi Mahallesi İlhan Akgün Caddesi No 74 Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 116 m2
Arsa Payı : 18/320
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar uygulama planında kalmakta ve bitişik nizam B-7 konut alankalan kısmı A-4 konut olarak tanımlanmaktadır
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde 30/06/2016 tarih ve 10159 yevmiye numarası ile otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : silifke icra müdürlüğü -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/574 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR