SİLİFKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Silifke'de avlulu kargir ev ve bahçesi icradan satılıktır

SİLİFKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080942
Şehir : Mersin / Silifke
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SİLİFKE 12.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
271,961 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Silifke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/34 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Silifke İlçesi, Çadırlı Mahallesi, Sarnıçkayağı mevkii, 860 parsel sayılı taşınmaz tapuda kargir ev ve tarla vasfında kayıtlı, 3.160,00 m2. Miktarlı, mahalle yerleşim yeri içerisinde ve mahalle yoluna sınır, Akdeniz bölgesine özgü kırmızı (terra-rosa) toprak yapısına sahip, içerisinde muhtelif cins ve sayıda meyve ağaçları olan, yine içerisinde zemin katı 72,00 m2. Ahır olarak kullanılan 1.katı 97,00 m2. Ev olarak kullanılan yaşı itibariyle ömrünü tamamlamış, içerideki ve dış cephesinde tamir, tadilat, imalat eksiklikleri nazara alındığında %60 yıpranmış vaziyette, üstü betonarme, duvarları sıvasız taş bina şeklinde bir binanın olduğu, yine taşınmaz içerisinde 3 oda, mutfak, banyo ve wc'den oluşan 130,00 m2. Oturumlu mesken olarak kullanılan betonarme, sıvası, kapı penceresi yapılı vaziyette,3A grubuna giren bir konutun bulunduğu, yine her iki bina arasında geçişi sağlayan 10 m2. Oturum alanına sahip betonarme eğreti bir yapının yer aldığı bir taşınmazdır.
İmar Durumu : Taşınmazın uygulama imar planı bulunmayıp kırsal yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 271.691,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve satışa arz şerhi vardır.
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Silifke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR