SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Silifke'de 93 m² dubleks ev icradan satılıktır

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116604
Şehir : Mersin / Silifke
Semt-Mahalle : TAŞUCU MAH. / SİLİFKE
Oda Sayısı : 2+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/248 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:10
Satış Yeri
:
SİLİFKE ADLİYESİ - SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - null null / null

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2017/248 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 4040 Parsel, TAŞUCU Mahalle/Köy, Kum Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Meskenin bulunduğu yer 3 adet 2 katlı dubleks'dir. Meskenin bulunduğu Taşucu mh. Kum mevkii turistik amaçlı kullanılan muhit alanı içerisinde olup etrafında meskun mahaller vardır.Belediyenin tüm hizmelerinden yararlanmaktadır. İç ve dış cephe sıva ve boyasının yapılı durumda olduğu , iç ve dış kapısının ahşap,merdivenin mermer kaplı olduğu , mutfak dolabı ve tezgah yapılı durumdadır. Odaların tabanın seramik kaplı olduğu , çatısı ahşap üzerine şıngıl kaplıdır. 2 nolu bağımsız bölüm olan meskenin giriş katında mutfak+salon, tuvalet ve 2 adet balkon vardır. 2.katında da 2 yatak odası, banyo ve 2 adet balkon vardır. Akdenize 130 mt.dir.
Adresi : Taşucu Mh. 422.Sk.No:2
Yüzölçümü : 93 m2
Arsa Payı : 15/46
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : SİLİFKE ADLİYESİ - SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/248 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR