MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Mezitli'de avlulu prefabrike ev mahkemeden satılıktır

MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062301
Şehir : Mersin / Akdeniz
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

MERSİN İMECE 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
105,989 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Mersin ili Akdeniz ilçesi Nacarlı Mahallesi 481 ada 7 parsel numaralı tapuda Avlulu Prefabrike Ev niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde 45,53 m2 oturumlu prefabrik bina konut olarak kullanılmaktadır. Prefabrik yapıda yapım ve kullanımdan kaynaklı olarak %50 oranında yıpranma olduğu gözlemlenmiştir. 50,54 m2 oturumlu yığma taş duvarda kargir binada konut olarak kullanılmakta ve kullanımdan kaynaklı %60 oranında yıpranma olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz üzerinde yığma kargir binaya birişik olarak 14,00 m2 oturumlu betonarme sundurma bulunmaktadır. Taşınmaz Akdeniz Belediyesi sınırları içerisinde her türlü kamu hizmetinden yararlanabilecek konumdadır. Toplu taşıma araçlarının geçtiği güzerhaglara, okullara, AVM'lere yürüme mesafesindedir. Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmaz bu hali ile satılacaktır.
Adresi : Köselerli Mah. Şen Sk. No:12 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 392 m2
Arsa Payı : Kaydındaki Gibidir
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Yanaşık Nizam 3 Kat (Y-3)
Kıymeti : 105.989,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR