MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de 4+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062051
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 4+1
: 171
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5715 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/5715 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mah., 703 Ada, 1 Parsel,B blok, 9.Kat, 19 nolu bağımsız bölüm satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın, Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden;ana taşınmazın, Mezitli Belediyesince verilen, 14.01.1997 tarih, 97/03 sayılı ilk, 21.11.2006 sayılı yenileme Yapı Ruhsatına göre, A-B blok olarak, B+ Z+14 Kat üzerine betonarme karkas olarak inşa edildiği bilgisi edinilmiş, konumuz dairenin, 30.07.2009 tarih, 97/03 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesinin alınmış olduğu öğrenilmiştir.Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak, Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmazın, ihata duvarı çekilmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmış, açık otopark alanı düzenlenmiştir. Açık yüzme havuzu bulunmaktadır.Dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Doğalgaz hattı çekilidir, blokta çift asansör bulunmaktadır. Konumuz meskenin bulunduğu B blok; onaylı projesine göre, bodrum katta sığınak, zemin katta bina giriş holü, 2 adet daire,normal katlarda, her katta 2 daireden, 14 katta 28daire, toplam olarak ta, 30 bağımsız bölümden oluşmaktadır.Blok giriş kapısı şifreli fotoselli cam kapı, giriş zeminleri ve yan duvarları granit mermer kaplı, duvar ve tavanlar dekorasyonlu, merdiven basamakları ve kat holleri mermer kaplı, korkuluklar alüminyum imalattır. Merdiven kovası alçı sıvalı saten boyalıdır. Değerlemeye konu daire 9. katta asansörden çıkışta, sol kol üzerinde kalan, güney-kuzey-batı cepheli 19 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar lakekapı, pencereler ısı camlı pvc doğramadır. Balkonlar alüminyum korkulukludur. Antre, mutfak, balkon zeminleri ile ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik, oda zeminleri parke kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulamaları yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermer, dolaplar, mdf dir. Doğalgaz hattı kapıya kadar çekilidir. Daire; 4 oda+ Salon+ Mutfak + Banyo+ wc-lavabo+ antre-hol+ebeveyn banyosu+çamaşır odası ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Dairenin, brüt alanı, yaklaşık, 186 m2, balkonlar dahil net kullanım alanı da, 171,65 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Menderes Mah.35409 Sokak, Karabulutlar 2 Sit., No: 3, B Blok, K:9, D:19, Mezitli / Mersin
Arsa Yüzölçümü : 5.118,00 m2

Arsa Payı : 86/5118
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında,E=1.50 yoğunluklu konutalanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 500.000,00 TL

KDV Oranı : %8 (Kesinleşme tarihindeki KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Mezat Salonu Akdeniz/Mersin
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5715 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR