MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de 4+1 daire icradan satılacaktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960629
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 4+1
: 336
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/273 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
660,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN7. İCRA DAİRESİ

2017/273 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, MEZİTLİ Mahallesi, 419 Ada, 5 Parsel, B blok , 11.kat , 22 Nolu bağ. böl. satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın, Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden,ana taşınmazın, Mezitli Belediyesince verilen, 31.12.2010 tarih, 2010/273 sayılı İnşaat Ruhsatının bulunduğu, anlaşılmıştır.Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak, Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir.Ana taşınmaz, A-B blok olarak ikiblok halinde, B+ Z+12 kat betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Sitede, ihata duvarı çekilmiş, otomatik kapı girişli, zemin parke döşeli açık otopark alanı oluşturulmuştur. Doğalgaz hattı çekilmiştir. Ana taşınmazın dışı sıvalı akrilik boyalıdır. Değerlemeye konu dairenin bulunduğu B blokta 22 daire, 4 dükkan olmak üzere 26 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bloğun,giriş kapısı aliminyum doğramalı şifreli foteslli cam kapıdır. Giriş zemin ve yan duvarlar granit seramik kaplı tavanlar ve duvarlara dekorasyon yapılmıştır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, korkuluklar alüminyum imalattır. Çit asansör bulunmaktadır.Her katta iki daire bulunmaktadır. Değerlemeye konu daire, 11 Katta asansörden çıkış tasolkol üzerinde kalan güney-doğu-kuzey cepheli dubleks dairedir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panelkapı,pencere doğramaları pvc doğramadır.Antre, mutfak, balkon zeminleri ile ıslak hacimlerin zemin ve duvarları, kat merdiven basamakları, seramik kaplı Oda zeminleri laminat parke kaplıdır. Mutfak granit mdf dolaplıdır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulaması yapılmıştır.Duvarlar sivalı saten boyalı, kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Balkon alüminyum korkulukludur. Fransız balkon uygulaması yapılmıştır. Daire, zemin katta, Mutfak+Salon-Yemek bölümü+antre-hol+1oda+2wc+3 adet balkon, üst katta, 4 oda+1 banyo-wc+evebeyn banyosu ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dubleks dairenin brüt kullanım alanıı yaklaşık, 336.00m2 dir
Adresi : Merkez Mah.Fındıkpınarı Cad, Saray Konutları, B Blok, No:64, Kat:11, Daire:22 Mezitli / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 4.341,00 m2 , Arsa Payı : 20000000/502514160
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında;E=1.50 yoğunluklukonut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır.
Kıymeti : 660.000,00 TL, KDV Oranı : %18 , Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır

.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/273 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR