MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Mezitli'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130462
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 13:30
Satış Yeri
:
Mersin 1. Sulh Hukuk Mahkemesi  Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili, Mezitli ilçesi, Mezitli mahallesi, Kuyununöze mevkii 546 ada 8 parsel de kain 1. kat 2. nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın bulunduğu apartman zemin+4 katlı olarak inşaa edilmiştir. Zemin katında 3 adet dükkan , katlarda 2 şer daire bulunmaktadır. Apartman asansörlü ve teras çatılıdır. Satışı istenen 1. Kat 2 nolu bağımsız bölüm salon+3 oda+mutfak+antre+hol+wc+banyo+ebeveyn banyosu+2 adet balkondan oluşmaktadır. Doğu-batı- güney cephelidir. Keşif tarihinde Meskenin giriş kapısı çelik kapı olup iç kapıları kısmen camlı amerikan panel kapıdır. Pencereler pvc'dir Antre ve mutfağın zemini seramik ile kaplı olup diğer odaların zemini parke ile kaplıdır. Meskenin duvarları kısmen duvar kağıdı ile kaplı olup kısmende sıva üstü saten boyalıdır. Her odada spotlu asma tavan mevcuttur. Mutfak alanında tezgah altı ve üstü dolaplar mevcuttur. Banyonun, ebeveyn banyosunun ve wc' nin zemini, duvarları tavana kadar seramik ile kaplıdır. Balkonun zemini seramik ile kaplı olup korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken halen kullanılmaktadır. Doğalgaz petekleri takılmış, doğalgazı, elektriği ve suyu mevcuttur. Bina yaklaşık 6-10 yaş aralağında Betonarme Karkas binanın aşınma payı %10 dur. Taşınmazın bulunduğu bölge Mezitli ilçesinin tercih edilen bir bölgesidir. Konum olarak Mezitli Merkeze yakın olup çevresinde kamusal alanlar ve sosyal alanlar bakımından çeşitli yerler mevcuttur. Çevresindeki okul, sağlık ocağına ve dolmuş duraklarına yürüme mesafesindedir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz bu haliyle satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Merkez Mah. 52070 Sokak No:21 Çelik 1 Apartmanı Kat:1 İç Kapı No:2 Mezitli / Mersin
Yüzölçümü : 123,00 m2
Arsa Payı : 80/800
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal Nizam 1,50(E01,50) konut alanıdır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/04/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : Mersin 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR