MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980260
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : AKDENİZ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Bulunduğu Kat : 5
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1149 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/1149 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi,DAVULTEPE Mahallesi, 558 Ada, 5 Parsel,A blok, 5. Kat, 14 nolu bağ.böl. satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın, Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden,ana taşınmazın, mülga Davultepe Belediyesince verilen, 25.03.1994 tarih ve 45 sayılı, İnşaat Ruhsatına göre,betonarme karkas olarak, inşa edilmek üzere,A-B-C-D blok olarak adlandırılan , dört blok olarak ruhsatlandırılmış olduğu bilgisi edinilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Yerinde, A-B blokların inşa edilmiş olduğu diğer blokların inşa edilmemiş olduğu görülmüştür.Konumuz taşınmazın yer aldığı A blok,B+Z+10 üzerine betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Blokta, bodrum katta sığınak,zemin katta, bina giriş holü ve 6 adet dükkan, normal katlarda, her katta 3 daireden 10 katta 30 daire,toplamda da 36 adet bağımsız bölüm taşınmaz bulunmaktadır.. Ana taşınmazın ihata duvarı çekilmiş, otopark alanı düzenlenmiştir.Ana taşınmazın dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır.Blok girişi,camlı demir profil kapıdır..Giriş zeminler ve giriş yan duvarları yarıya kadar olmak üzere, merdiven basamakları ve kat holleri mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları demir profil imalattır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Tek asansör bulunmaktadır. Doğalgaz hattı çekilidir. Balkon korkulukları demir profil korkuluktur.Konumuz daire, 5. katta, merdivenden çıkışta sağ kol üzerinde kalan, 14 nolu,güney-kuzey-batı cepheli dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar sunta kaplı ahşap kapı,pencere doğramaları pvc doğramadır.Tüm zeminler ile ıslak hacimlerin duvarları seramik kaplıdır. Duvarlar sıvalı plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı suni mermer, dolaplar mdf kapaklıdır. Daire, 3 oda+salon+mutfak+banyo+wc-lavabo+antre-hol ile 2 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin brüt kullanım alanı yaklaşık, 150 m2 olup,balkonlar dahil net kullanım alanı da yaklaşık, 123 m2, dir. Halen boş durumdadır.
Adresi : Akdeniz Mah., Abdurrahman Soydan Cad., Özsedir Sit , No:1 , A Blok,Kat:5, Daire:14 Mezitli / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 8.083,52 m2
Arsa Payı : 12/1604
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında; M olarak işaretli mevcut yapılaşma durumunun korunacağı ticari ve konut alanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL ,
KDV Oranı : %1 ,
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası ,
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, DAVULTEPE Mahallesi, 558 Ada, 5 Parsel,A blok, 9. Kat, 25 nolu bağ.böl. satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın, Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden,ana taşınmazın, mülga Davultepe Belediyesince verilen, 25.03.1994 tarih ve 45 sayılı, İnşaat Ruhsatına göre,betonarme karkas olarak, inşa edilmek üzere,A-B-C-D blok olarak adlandırılan , dört blok olarak ruhsatlandırılmış olduğu bilgisi edinilmiştir. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Yerinde, A-B blokların inşa edilmiş olduğu diğer blokların inşa edilmemiş olduğu görülmüştür.Konumuz taşınmazın yer aldığı A blok,B+Z+10 üzerine betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Blokta, bodrum katta sığınak,zemin katta, bina giriş holü ve 6 adet dükkan, normal katlarda, her katta 3 daireden 10 katta 30 daire,toplamda da 36 adet bağımsız bölüm taşınmaz bulunmaktadır.. Ana taşınmazın ihata duvarı çekilmiş, otopark alanı düzenlenmiştir.Ana taşınmazın dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır.Blok girişi,camlı demir profil kapıdır..Giriş zeminler ve giriş yan duvarları yarıya kadar olmak üzere, merdiven basamakları ve kat holleri mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları demir profil imalattır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Tek asansör bulunmaktadır. Doğalgaz hattı çekilidir. Balkon korkulukları demir profil korkuluktur.Konumuz daire, 9. katta, merdivenden çıkışta sol kol üzerinde, asansörün solundakalan, 25nolu,doğu-batı-güneycepheli dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapı, pencere doğramaları pvc doğramadır.Tüm zeminler ile ıslak hacimlerin ve mutfağın duvarları seramik kaplıdır.Duvarlaralçı sıvalı saten boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar mdf kapaklıdır. Daire, 3 oda+salon+mutfak+banyo+wc-lavabo+antre-hol ile 2 adet balkondan oluşmaktadır. Mutfak salon arası kısmen açılarak bağlantı sağlanmıştır. Doğu cephede yer alan balkon pvc doğrama ile kapatılmıştır. Dairenin brüt kullanım alanı yaklaşık, 150 m2 olup,balkonlar dahil net kullanım alanı dayaklaşık, 123m2, dir.Halen boş durumdadır.
Adresi : Akdeniz Mah, Abdurrahman Soydan Cad, Özsedir Sit, No:1 , A Blok,Kat:9, Daire:25 Mezitli / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 8.083,52 m2,
Arsa Payı : 12/1604
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında; M olarak işaretli mevcut yapılaşma durumunun korunacağı ticari ve konut alanı olarak işaretli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL ,
KDV Oranı : %1 ,
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:20 - 10:30 arası,

2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1149 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR