MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111957
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1271 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz / Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/1271 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:Mersin İli, Mezitli İlçesi, Meztili Mahallesi, 464 Ada, 15 Parsel, 2.kat 3 nolu bağımsız bölüm satışa çıkarılmıştır. Taşınmaz ile ilgili olarak, Mezitli Belediye Başkanlığında yapılan incelemeden ve verilen bilgilerden, ana taşınmazın, Mezitli Belediyesince verilen, 10.10.2011 tarih, 2001/64 sayılı Yapı Ruhsatının bulunduğu,konumuz dairenin, 25.04.202014 tarih 2014/900 nolu Yapı Kullanma İzin Belgesinin alınmış olduğu bilgisi edinilmiştir. Mahallinde Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak, blok ve bağımsız bölümün yerinin vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Mezitli Tapu Müdürlüğün' de bulunan onaylı projesine göre, tek Blok şeklinde betonarme karkas olarak inşa edilen ana taşınmaz Z+6 kat olmak üzere 7 kat olarak yapılmıştır. Ana taşınmaz, zemin katta, bina giriş holü, kapıcı dairesi, spor odası ve 1 adet dükkan, normal katlarda, her katta 2 daireden 6 katta 12 daire, toplam olarak ta 13 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.Ana taşınmazın etrafı ihata duvarı ile çevrilmiş, açık otopark alanı düzenlenmiştir.Dış cephe sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Blok giriş kapısı camlı ferforje demir kapı, giriş zeminler seramik, yan duvarlar mermer kaplı, tavan alçı dekorludur. Merdiven basamakları ve kat holleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum imalattır. Doğalgaz hattı çekili, asansör bulunmaktadır. Balkonlar alüminyum-cam balkon, Fransız balkon uygulaması yapılmıştır. Konumuz daire asansör çıkışında sağ kol üzerinde yer almaktadır. doğu-batı-güney olmak üzere üç cephelidir. Giriş kapısı Çelik kapı olup, oda kapıları panel kapıdır, pencere doğramaları PVC doğramadır, oda zeminleri laminat parke, antre, balkon ve mutfak zeminleri ile, ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır.Duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavanlarda alçı dekorasyon uygulaması yapılmıştır. Mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar mdf kapaklı dolaptır.Daire, 3 oda+ salon+mutfak +wc-lavabo+banyo+antre-hol+ebeveyn banyosu ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Oturma odası ile mutfak arası açılarak açık mutfak şeklinde kullanılmaktadır. Dairenin brüt kullanım alanı yaklaşık, 158 m2, balkonlar dahil net kullanım alanı da yaklaşık, 114,80 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.Anılan taşınmazın değerlemesinde; taşınmazın özelliği, bulunduğu yer ve çevresi, konumu, imar durumu, ulaşımı yanında değere etki edecek diğer içsel ve dışsal unsurlar ile emlak komisyoncuları ve çevrede yaptığımız araştırmalarda dikkate alındığında taşınmazın keşif tarihi itibarı ile piyasa değerinin, 285.000TL'dir.
Adresi : Merkez Mahallesi,52042 Sokak, Sunay Konutları No:3, Kat:2, Daire:3 Mezitli / Mersin
Arsa Yüzölçümü : 969,18 m2 ,

Arsa Pay : 89463/1163016
KDV Oranı : %1 ,

Kıymeti : 285.000,00 TL
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında;E=1,50 yapı yoğunluğunda konut alanlıdır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz / Mersin
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1271 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR