MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01105493
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 25.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/265 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2019/265 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 391 Ada, 2 Parsel, TECE Mahalle/Köy, C/5/10 Nolu Bağımsız Bölüm olup, Taşınmazın, Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden veverilen bilgiden, ana taşınmazın,Mülga Tece Belediyesince verilen, 03.09.1993 tarih, 93/10 sayılı ilk, 16.04.1999 tarih, 99/3 , 24.04.2006 tarih, 2006/4 sayılı, 24.04.2011 tarih ve 2006/4 sayılı yenileme İnşaat ruhsatlarının bulunduğu, inşaata A-B-C-D blok, Z+13 kat üzerine başlandığı anlaşılmıştır. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmazın,ihata duvarı çekilmiş, açık otopark alanı düzenlenmiş, açık yüzme havuzu yapılmış durumda olduğu, bloklardan, A bloğun yapımının tamamlanmış, diğer blokların yapımına devam edilmekte olduğu görülmüştür. Değerleme konusu dairenin bulunduğu C bloğun, dış sıvasının yapıldığı, dış cephe boyasının kısmen yapılmıştır. Giriş kapısı henüz takılmamıştır. Giriş zemin ve yan duvarlar ile merdiven basamak ve kat sahanlıklarının mermer döşemesinin tamamlanmış, merdiven korkulukları ve asansör montajı yapılmamıştır. Merdiven kovasının sıvası yapılmıştır. Blokta her katta 2 daireden toplam 26 adet daire yer almaktadır. Konumuz daire, 5. katta merdivenden çıkışta sag kol üzerinde yer alan, güney-kuzey-batı cepheli 10 nolu bağımsız bölüm dairedir. Daire giriş ve içkapıları henüz takılmamıştır. Pencere doğramaları ısı camlı pvc doğramadır. Islak hacimlerin zemin ve duvar seramikleri yapılı, vitrifiyeler takılmamıştır. Antre, balkon zeminleri seramik kaplı, oda zeminleri şap kaplıdır. Duvarların alçı sıvası yapılmış boyası henüz yapılmamıştır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulaması yapılmıştır. Mutfak tezgahı ve dolaplar henüz takılmamıştır. Balkon korkulukları monte edilmemiştir. İnşaatın tamamlanma yüzdesi genel itibari ile, %85 seviyesindedir.Onaylı projesine göre, daire, 3 oda+salon+mutfak-oturma odası+banyo+wc+antre-hol ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Yerinde, salon mutfak birlikte açık mutfak şeklinde düzenlenmiştir. Dairenin, balkonlar dahil net kullanım alanı yaklaşık,114 m2 dir.
Adresi : Taşınmaz;Deniz Mahallesi, Orhun caddesi, Nazar Sitesi C blok, No:33, Kat:5 Daire:10, Mezitli/MERSİN adresinde bulunmaktadır.Ulaşım,Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden geçen toplu ulaşım araçları ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Konum olarak taşınmaz;Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile deniz arasında, denize yaklaşık 150 m mesafe Orhun caddesi üzerindedir.
Yüzölçümü : 114 m2
Arsa Payı : 130/13000
İmar Durumu : Mezitli Belediye Başkanlığından edinilen imar planı örneğine ve edinilen bilgiye göre,ana taşınmazın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planın da, E=1.60 yoğunluklu konut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : KaydındakiGibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Taşınmaz satış ilanı ilgililere tebliğe çıkarılmış olup İİK nun 127 maddesi gereğince iş bu satış ilanının tebliğe dilemeyen ve adresi bilinmeyenler için tebligat yerine geçeceği,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR