MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092456
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN İİK 133. MADDESİ GEREĞİNCE AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu Mersin ili Mezitli ilçesi Mezitli Mahallesi 34 ada 3910 parsel 2. Kat 3 Bağımsız Bölüm Numaralı taşınmazdır. Satışa konu dairenin bulunduğu bina betonarme tarzında yapılmış yaklaşık 20 yıllıktır. Bodrum + zemin + asma kat + 6 katlı olup zemin katlar işyeri, üst katlar konut olarka yapılmış ve kullanılmaktadır. Binanın dış cephesi terasit esaslı hazır sıva ile sıvalıdır. Apartman giriş kapısı ferforje demir, bina asansörlüdür. Dairenin giriş kapısı ahşap üzeri demir panjurlu kapıdır. iç kapılar laminant kapıdır. Oda, mutfak ve salon zemini laminant parkedir. Daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, antre, hol ve WC ile 1 adet balkondan oluşmaktadır.Güney - Batı cephelidir. Her katta 6 daire bulunmaktadır. Mutfakt tezgah altı ve üstü dolaplıdır. Daire brüt 120 m2'dir. Dairenin bulunduğu bina Akdeniz Sahiline 500 metre mesafede, toplu taşıma araçlarının geçtiği güzergaha yakın, Avm ve okullara yürüme mesafesindedir. Ulaşım sorunu yoktur. Daire bu hali ile satılacaktır.
Adresi : Atatürk Mah. 31087 Sk. Öztunç Apt. No:7Dair 2/3 Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 1.566,00 m2
Arsa Payı : 20/1566
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000, E:1,50 konut, kısmen de ticari alan BA-8 (Bitişik Ayrık 8 Kat)
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mersin 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-04/11/2019 günü yapılan 1. Açık arttırmada hissesine mahsuben ihaleye katılıp kendisine verilen 10 günlük yasal süre içerisinde ihale bedelini yatırmayan ve ihalenin düşmesine sebebiyet veren hissedar Feti ZENGİN'in yapılacak olan ihaleye katılması halinde % 20 oranında hesaplanan 37.000,00 TL nakit teminat veya milli bir bankadan alınan banka teminat mektubu ile ihaleye katılmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR