MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090214
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 26.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9600 ESAS
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/9600 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, MEZİTLİ Mahallesi, 421 Ada, 4 Parsel, 3. kat 3 nolu bağ. bölüm satışa çıkartılmıştır. Konu parsel üzerinde ayrık nizam şeklinde yapılmış, Bodrum+Zemin+12 Normal Katla, IV-C inşa edilmiş (Apartmanın yapımına 16.06.2015 tarih ve 2015/113 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlanmış, ancak henüz yapı ile ilgili Genel İskan müsaadesi veya Yapı Kullanma İzni alınmadığı bilgisi verilmiştir.) apartman bulunmaktadır. Apartmanın bodrum+zemin+1.normal katında dükkan, 2. Katından itibaren her katta 2.şer meskenden toplam apartmanda 23 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı renkli fotoselli alüminyum doğrama, yer döşemeleri granit görünümlü seramik döşeme, duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı olup tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri seramik döşeme, merdiven basamakları mermer döşeme, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, ortak alan duvar hacimleri alçı sıva üzeri boyalıdır. Binada çift asansör ile doğalgaz tesisatı mevcuttur. Değer tespiti yapılacak 3. Kat, 3 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Mezitli Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışlarına göre sağ, merdiven çıkışına göre sol tarafta konumlu, güney-kuzey-doğu cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm mesken projesinde; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, duş, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri parke döşeme, banyo ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyette, tavanlarda asma tavan çalışmaları bulunmaktadır. Konu bağımsız bölüm henüz boş vaziyettedir. Taşınmaz Brüt: 182,00 m², Net: 140,27 m² hacimlidir.
Adresi : Merkez Mah. 52091 Sk.No: 2 Kat: 3/3 Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 2.268,00 m2 , Arsa Payı : 180/5000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Emsal= 1.50 (E=1.50) inşaat yoğunluklu Konut+Ticari Alan olarak düzenlenen alana isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 370.000,00 TL , KDV Oranı : %1 , Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü: 17/01/2020 günü 14:25 - 14:35 arası,
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:25 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No: Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9600 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR