MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077438
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/101 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 13:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/101 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mahallesi, 197 ada, 1 no.lu parselde 2.640,00 m² yüzölçümlü, 56/2640 arsa paylı, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre C Blok, 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm Mesken,Yeni Mezitli Belediye Başkanlığı Hizmet Binası’nın yaklaşık 475 m güneybatısında, Kelveli Caddesi’ne cepheli konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü eski ve yeni yüksek katlı apartman ve sitelerden oluşmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 325 m güneyinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, yaklaşık 350 m kuzeyinde İsmet İnönü Bulvarı, yaklaşık 425 m doğusunda Sanayi Caddesi, yaklaşık 600 m batısında Mezitli Stadyumu ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı, park vb. sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Parsel üzerinde ayrık nizam şeklinde yapılmış A, B ve C isimleriyle isimlendirilmiş 3 boklu site bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu C Blok, A ve B blokların arasında konumlu olup blok, Bodrum+Zemin+8 Normal Katlı, IV sınıf A yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir (Sitenin yapımına 26.09.1990 tarih ve 90/43 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, blokta sadece zemin katta bulunan dükkanlar için 20.02.2015 tarih ve 224 numaralı genel iskan alınmış olduğu bilgisi verilmiştir.). Parselin etrafı açık vaziyette, açık otoparklıdır. Bloğun zemin katında ortak alanlar ve 5 dükkan, normal katların her birinde birer meskenden toplam blokta 13 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri seramik seramik döşeme olup duvar hacimleri alçı sıva üzeri badanalıdır. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri ile merdiven basamakları mermer döşeme, duvar hacimleri alçı sıva üzeri badanalı olup merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Blokta asansör yeri yapılı, ancak asansör giriş kapıları ve asansör sistemi kısmen döşeli vaziyettedir. Mesken C Blok, 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm Mezitli Tapu Müdürlüğü’ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sağ, merdiven çıkışına göre sol tarafta konumlu güney-kuzey-batı cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, duş, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları (sadece wc ile banyo kapıları mevcut, diğer iç kapılar yoktur) amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri ile ıslak zeminler yer ve duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanlarda asma tavan ve kartonpiyer çalışmaları mevcuttur, mutfak altı dolapları ile tezgahı olmayıp, mutfak üst dolapları yeni ve takılı vaziyette, taşınmaz hali hazırda kiracılar tarafından ikametgâh amaçlı kullanılmaktadır. Mesken Brüt:135,00 m², Net: 114,09 m² hacimlidir.
Adresi : Yeni Mahalle 33191 Sokak S.S. Tursan Yapı Kooperatifi Sitesi C Blok Kat: 1 Daire: 1 Mezitli - MERSİN
Yüzölçümü : 2.640 m2
Arsa Payı : 56/2640
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Emsal= 1.50 (E=1.50) inşaat yoğunluklu “Konut Alanında” kalmaktadır.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 13:40 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 13:40 - 13:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR