MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063039
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 10
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/197 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/197 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mahallesi, 888 Parsel,F blok, 10. Kat, 29 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın, Mezitli Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgiden, ana taşınmazın,Mezitli Belediyesince verilen 10.08.1987 tarih ve 2/12-341 nolu inşaat ruhsatına göre,A-B-C-D-E-F bloklar şeklinde, 6 blok, Z+10 kat üzerine, betonarme karkas olarak inşa edildiği, bilgisi edinilmiş, tapu kayıtlarından da kat mülkiyetine geçilmiş olduğu anlaşılmıştır. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmazın dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. İhata duvarı çekilmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmış açık otopark alanı düzenlenmiş, doğalgaz hattı çekilmiştir. Sitede açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Anacak, konumuz parselin dışında imar planında park olarak gösterilen alan mevcut durumda site tarafından kullanılmaktadır. Açık yüzme havuzu da bu alanda yer almaktadır. Konumuz daire, sitenin güney batısında yer alan F blokta yer almaktadır. Blokta Asansör bulunmaktadır. Blok giriş kapısı camlı ferforje demir kapı, giriş zemin ve yan duvarları mermer kaplıdır. Merdiven basamakları karo mozaik, kat holleri karo kaplı, korkuluklar demir profil imalattır. Mezitli Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,Değerlemeye konu meskenin bulunduğu F blok; Z+10 Kat üzerine inşa edilmiş, zemin katta, giriş holü, kolanlar arası açık alan, normal katlarda her katta 3 daireden, 10 katta 30 daire,toplam 30 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Konumuz daire, 10. katta asansörden çıkışta, sol kol üzerinde, güney-doğu-batı cepheli dairedir. Daire giriş kapısı demir panjurlu ahşap kapı,iç kapılar sunta kaplı ahşap kapı, pencereler alüminyum doğrama, duvarlar alçı sıvalı plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermer, dolaplar mdf dir. Oda, mutfak, balkon, antre-hol zeminleri ile ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Onaylı projesine göre daire; 3 oda+ salon+mutfak+antre-hol +wc-lavabo+ banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Salonun önündeki balkon salona dahil edilmiş, batı cephede yer alan balkon da mutfak ile bağlantılı kapalı balkon haline getirilmiştir. Dairenin brüt alanı yaklaşık, 127 m2, balkonlar dahil net kulanım alanı da, 115,80 m2dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.

Adresi : Fatih Mah 30042 Sok Venüs Sit No:4,F Blok, Kat:10, Daire:29 Mezitli / MERSİN
Arsa Yüz ölçümü : 10.505,00 m2 ,
Arsa Payı : 1/184
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında;E=1.50 yoğunluklu konut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır.

Kıymeti : 250.000,00 TL ,
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İntifa Hakkı : 70.59 m2 lik kısımda TEDAŞ lehine irtifak hakkı vardır.Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası ,
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/197 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR