MERSİN 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948747
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 19.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/297 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi 1,2,3,4,5,6,7,8 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Z20 Zemin kat Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2018/297 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Mersin İl, Mezitli İlçe, 128 Ada, 1 Parsel, TECE Mahalle/Köy, D blok, 6.kat, 12 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın üzerinde bulunduğu parsel Tece Deniz Mahallesi sınırları içinde olup, Deniz Caddesine doğudan cephelidir. Gazipaşa Caddesi'nin 250m güneyinde, Kıbrıs Caddesi'nin 300 mt kuzeyinde, denize 500m mesafede olan parselin etrafı narenciye bahçelrei ile birlikte site şeklinde yapılmış binalar ve 1-2 katlı, bahçeli, konut olarak kullanılan binalarla yapılaşmış durumdadır. Çevresindeki imar yolları açılmış olan parsele toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.Belediyenin her türlü hizmetinden yararlanır durumdaki parselin alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır.
Satışa konu taşınmazın içinde bulunduğu bina Bodrum+Zemin+14 katlı olarak yapılmıştır.Asansörlü olan bina betonarme tarzda yapılmış olup yaklaşık 3-5 yıllık olduğu gözlemlenmiştir.Her katta 2 dairesi olan binanın tamamı konut olarak kullanılmaktadır.Marvista Aquapark Sitesi olarak isimlendirilmiş olan binanın çevre duvarı ve çevre düzenlemesi yapılmış, otoparkı, sosyal tesisleri mevcuttur.Bina girişi 0.60*0.60 parlak granit mermer kaplama girişte alçıpan asma tavan ve dekoratif endirekt aydınlatma mevcut, merdivenler renkli mermer kaplama, merdiven korkulukları alüminyumdur. Satışa konu olan D blok 6. kat 12 nolu bağımsız bölüm asansörün solunda doğusundadır.Kuzey güney doğu cepheli olan 12 nolu meskenin 3 cephesi de açık durumdadır.Üç oda, mutfak, salon, wc, iki banyo ve iki balkondan oluşmuştur.Kat irtifak projesine göre 115,00 m2 brüt alana sahip olan dairenin tüm pencere doğramaları pvc, iç kapıları amerikan panel, duvarlar ve tavan alçı astar üzeri plastik boya ve dekoratif duvar kağıdı tavanlarda kartonpiyer ve endirekt aydınlatma için dekoratif asma tavan mevcut, oda döşeme kaplamaları laminat parke, diğer bölümlerin döşeme kaplamaları seramik, mutfak tezgahı granit, tezgah boyunca duvarda renkli mermer kaplı, mutfakta tezgah altı ve üzeri dolapları dekoratif olarak yapılmış banyo,wc duvarları ve döşemesi tamamen seramik kaplı durumdadır.
Adresi : Tece Deniz Mahallesi 49293 Sokak Marvista Aquapark Sitesi D Blok 6.Kat No:12 Mezitli / MERSİN
Kıymeti : 210.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Arsa Payı : 610/58349
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi 1,2,3,4,5,6,7,8 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Z 20 Zemin kat Akdeniz/Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR