MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Mezitli'de 3+1 daire icradan satılacaktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031543
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 29.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/43 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/43 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 110 Ada, 2 Parsel, TECE Mahalle/Köy, Çaltana Mevkii, G Blok 1. Kat Bağımsız Bölüm No:2 de kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmaz
Site peyzaj düzenlemesi yapılmış, güvenlikli açık otoparklı, açık havuzlu, etrafı ihata duvarı ile çevrili, otomatik giriş kapılıdır. Değerlemeye konu dairenin bulunduğu G blok, Z+10 kattan oluşmaktadır. Blokta zemin katta, blok giriş holü, 5 adet dükkan, normal katlarda her katta 2 daire olmak üzere 10 katta 20 daire, toplam olarakta 25 bağımsız bölüm yer almaktadır.
Bloğun dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Blok girişi, çamlı demir profil doğrama kapı, giriş zemin ve yan duvarlar tavana kadar seramik kaplı, merdiven basamakları, kat holleri kaplı birinci kata kadar yan duvarlar boydan boya seramik kaplıdır. Merdive korkulukları demir profil imalattır. Merdiven kovası plastik boyalıdır. Blokta tek asansör bulunmakta olup doğalgaz hattı çekilidir.
Taşınmaz 1. katta merdiven çıkışta sağ kol üzerinde kalan, güney-kuzey cepheli 2 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar sunta kaplı ahşap, ıslak hacim kapıları pvc kapdır. Pencere doğaramaları pvc doğrama, balkon korkulukları demir profil korkuluktur. oda zeminleri mermer karo kaplı, ıslak hacim zemin ve boydan boya seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı plastik boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermir, dolaplar mdf kapaklı dolaptır. Onaylı projesine göre daire 3 oda+salon+mutfak+antre+-hol+banyo+wc-lavabo ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin brüt alanı 145,64-m2, balkonlar dahil net kullanım alanı da yaklaşık 123 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Seymenli Mah. Karanfil Cad. Kalyoncuoğlu Sitesi G Blok 1. Kat ,Daire:2 Mezitli/Mersin
Yüzölçümü : 123 m2
İmar Durumu : 1/100 ölçekli imar planı örneğine göre ana taşınmaz imar planında; E=1.60 yoğunluklu ayrık nizam konut alanı olarak işaretlenmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/43 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR