MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Mezitli'de 2 katlı kargir ev ve arsası mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114571
Şehir : Mersin / Mezitli
: 44
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mersin 1. Sulh Hukuk Mahkemesmi Duruşma Salonu 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/30 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili , Mezitli ilçesi, Mezitli mahallesi, Köycivarı mevkii 384 ada 1 parsel de kayıtlı 2 katlı kargir ev ve arsa niteliğinde taşınmazdır. Taşınmaz üzerindeki kargir ev 44 m2 lik zemin oturumunda kapısı ve penceresi olmayan yaklaşık 50-60 yıllık , çatısı toprak taştan yapılmış ve terk edilmiş binadır. Taşınmazın üzerinde eski yapıdan başka muhdesat bulunmamaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde, Mezitli köy mezarlığı, cami ve tarihi taş mektep olarak bilinen ve müze yapılan bina mevcuttur. Belediyenin tüm alt yapı hizmletleri tamamlanmıştır. Ulaşım toplu taşıma araçları ile ve hususi araçlar ile yapılabilmektedir. Taşınmaz beyanlar hanesinde yazılı " 2 grup korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı " ve Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayyvancılık Bakanlığının izni olmadan bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz" şerhi ile satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Esenbağlar mahallesi 71007 sokak Mezitli/ Mersin
Yüzölçümü : 538,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında S-2 ( Serbest 2 Kat) yapılaşma koşulla konut alanı olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyanlar hanesinde " 2. grup korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı" ve Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayyvancılık Bakanlığının izni olmadan bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz" şerhi kayıtlıdır.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mersin 1. Sulh Hukuk Mahkemesmi Duruşma Salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili, Mezitli ilçesi, Mezitli mahallesi Köycivarı mevkii 383 ada 2 parsel sayılı arsa vasfında taşınmazdır.Taşınmaz üzerinde herhangi bir muhdesat yoktur.. Taşınmaz kuzey batı cephesi park alanı, kuzey cephesi 71019 sokak ve güney cephesinde de 71007 sokak mevcuttur. Taşınmazın yakın çevresinde, Mezitli köy mezarlığı, cami ve tarihi taş mektep olarak bilinen ve müze yapılan bina mevcuttur. Belediyenin tüm alt yapı hizmletleri tamamlanmıştır. Ulaşım toplu taşıma araçları ile ve hususi araçlar ile yapılabilmektedir. Taşınmazın Beyanlar hanesinde "Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayyvancılık Bakanlığının izni olmadan bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz" şerhi mevcut olup bu şerhi ile satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Esenbabğlar Mah. 71007 Sokak Mezitli / MERSİN
Yüzölçümü : 745,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : 1/1000 ölçcekli uygulama imar planında S_2 ( Serbest 2 Kat) yapılaşma koşullu konut alanı olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Beyanlar hanesinde " Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alınında kalmaktadır." şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mersin 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR