MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059123
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : DENİZ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 30.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13993 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2018/13993 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Mersin İli, Mezitli İlçesi, Tece Mahallesi, 310 ada, 1 no.lu parselde Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm Mesken niteliğinde olup, taşınmazın bulunduğu parsel ilçe merkezinin yaklaşık 9 km batısında bulunan Adana-Mersin Otobanı, Çeşmeli Bağlantı Kaşağının yaklaşık 750 m doğusunda konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü eski ve yeni yüksek katlı apartman ve sitelerden oluşmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 750 km güneyinde sahil bandı, yaklaşık 175 m kuzeyinde Gazi Mustafa Kemal (D400 Karayolu) Bulvarı, yaklaşık 975 km güneybatısında Denizcilik Meslek Yüksekokulu ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Parsel üzerinde ayrık nizam, Zemin+8 normal katlı, IV-A yapı grubunda inşa edilmiş (Apartmanın yapımına 25.03.2016 tarih ve 2016/78 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı bilgisi verilmiştir.) tek bloklu apartman bulunmaktadır. Apartmanın etrafı beton çevre duvarları ile çevrili ve açık otoparklıdır. Apartmanın zemin katında ortak alanlar ve dükkan, normal katların her birinde ikişer meskenden blokta toplam 17 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartmanın giriş kapısı demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri granit görünümlü seramik döşeme, duvar hacimleri alçı sıva üzeri satan boyalı+dekoratif ahşap doğrama+seramik kaplama, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Normal kat sahanlıkları ile merdiven döşemeleri yer döşemeleri mermer döşeme, duvar hacimleri alçı sıva üzeri badanalıdır. Binada tek asansör ile doğalgaz tesisatı bulunmaktadır.Taşınmaz 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm Mesken, Mezitli Tapu Müdürlüğündeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sol, merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumlu, güney-kuzey-batı cepheye sahiptir. Bağımsız bölüm mesken 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, duş, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri seramik+parke döşeme, banyo ve wc yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin tamamı seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, mutfak altı ve üstü dolapları takılı vaziyette, tavanlarda asma tavan çalışmaları mevcuttur. Konu bağımsız bölümde doğalgaz kullanılmamaktadır. Taşınmaz Brüt: 96,00 m², Net: 83,50 m² hacimlidir.


Adresi : Deniz Mahallesi 49269 Sokak Boraklar Apartmanı No: 5 Kat: 1 Daire: 1 Mezitli - MERSİN
Yüzölçümü : 896,55 m2
Arsa Payı : 119/1969
İmar Durumu : Mezitli Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından gönderilmiş 15/01/2019 tarih ve 191-549 sayılı yazılarında konu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Emsal:1.60 yoğunluklu Konut alanına isabet ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13993 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR