MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Mersin Mezitli'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050405
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 2+1
: 145
Bulunduğu Kat : 14
Binadaki Kat Sayısı : 15
Yayınlandığı Gazeteler

MERSİN İMECE 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/256 TLMT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2018/256 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Mezitli İlçesi, Tece Mahallesi,112 ada, 2 parsel numaralı 2.314,43 m² lik ARSA üzerinde tesis edilen kat irtifakına esas, 145/5742 arsa paylı , 14. KAT, (26) nolu bağımsız bölüm MESKEN vasfında olup, (1/1) tam hisse olarak kayıtlıdır. Mezitli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan şifai bilgiler ve imar durum krokisine göre; Parselin zemini 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, E=1.60 yoğunluklu konut alanı olarak gösterilmiştir. Taşınmaz. alışveriş merkezlerine, okul alanlarına yürüme mesafesindedir.Bölgede alt yapı tesis tam olup, toplu taşıma araçlarının güzergâhına yürüme mesafesindedir.Konu taşınmaz içinde bulunduğu 14. kat, (26)NoluBağımsız Bölümdür. Bina zemin + 15 normal katlı betonarme şeklinde yapılmıştır. Bina giriş, giriş holü, merdiven basamakları, kat sahanlıkları mermer kaplamadır. Merdiven ve balkon korkulukları krom doğramadır. Binada çift asansör, jeneratör ve açık otopark bulunmaktadır. Bina dış yüzeyi sıvalı ve boyalıdır. Bina çatısı teras betondur. Meskenin kapısı kapalı olup, kapı zili defalarca çalınmasına rağmen kapıyı açan olmamıştır. Bitişik komşusu ve apartman görevlisi tarafından içeride oturan olmadığı ve içeride eşya olmadığı belirtildiğinden çilingir çağrılarak kapı açılmaya çalışılmıştır. Çilingir kapıyı açmaya çalıştı ancak kapının açılması halinde kapı kilidinin özelliği itibariyle kapının bozulacağı ve tekrar kilitlenmeyeceği için kapının açılması iptal edilmiştir. Binanın yeni olması nedeniyle aynı kattaki bitişik olan 25 nolu daireden fotoğraflar çekilerek kıymet takdiri yapılmıştır. Satışa konu taşınmaz, 145/5742 arsa paylı, 14.KAT (26) no.lu mesken olup, batı, kuzey ve güney cepheli MESKEN vasfındadır. Tapu Müdürlüğünün arşivinde bulunan onaylı mimari projesi incelenmiş, meskenin zemindeki durumu ile onaylı mimari proje ile alan ve konum olarak uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Mesken brüt: 145,00 m² alanlıdır. Mesken salon+mutfak, 2 oda, antre, hol, banyo,ebeveyn banyosu, lavabo + wc ve 2 adet balkondan doluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı ve iç kapıları Amerikan ahşap kapı, dış doğramaları PVC dir. Meskenin zemini seramik ve laminat parke kaplamadır. Meskenin wc ve Banyo alanında zemin seramik duvarları tam boy seramik kaplıdır. Banyo alanında duşakabin ve dolaplı lavabo mevcuttur. Meskenin duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır. Meskenin tavanı spot aydınlatmalı asma tavan, sıvalı ve plastik boyalıdır. Meskenin halen boş olarak bekletildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın mevcut özelliği, imar durumu, piyasa araştırması, gözlemler, yer, konum, civarda yapılan değerlemeler ve değeri etkileyebilecek olumlu ve olumsuz tüm etkiler göz önüne alındığında, taşınmazınmevcut durumu ve arsa payı dâhil değeri 300.000,00 TL' dir.

Adresi : Deniz Mahallesi, Halil Giran Caddesi, No: 23, Akmim Apartmanı, Kat:14, Daire No:26 Mezitli/MersinMezitli / MERSİN
İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhleri
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/256 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR