MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin/Mezitli'de 2+1 daire icradan satılacaktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963820
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : VİRANŞEHİR MAH. / DAVULTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 63
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9492 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2017/9492 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 2057 Parsel, MEZİTLİ Mahalle/Köy, ARMUTSIRIMI Mevkii, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz; Mersin İli, Mezitli İlçesi, Viranşehir Mahallesi, 34316 Sokak, No: 11, Dolphin Sahil Sitesi, B Blok, Kat:2/15 adresinde konumlanmış, ana taşınmaz üzerindeki blokların yapımına Mezitli Belediyesince verilen 12.06.1979 tarih ve 282/1979 nolu inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, tapu müdürlüğünde tarafımıza verilen kat irtifakına esas mimari proje dosyasında vaziyet planı bulunmadığı görülmüş, TKGM portalında yapılan incelemede ana taşınmaz üzerinde A ve B Blokların mesken, C Blokun tnbleks villa, D Blokun dubleks villa olduğu, ayrıca kat planından yararlanarak alacak konusu taşınmazın blok ve bağımsız bölüm bazında doğru yerde konumlandığı ve A ve B Blokların birbirine bitişik konumda olduğu tespit edilmiş, betonarme karkas olarak yapılan alacak konusu taşınmazın da bulunduğu B Blokta 38 bağımsız bölüm bulunmakta, asansörlü, bloğun dış cephesi dış cephe boya kaplama, blok giriş kapısı alüminyum kapı, blok giriş holü yer döşemeleri, merdiven basamaklarının ve kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri dökme mozaik, blok giriş holü ve kat alanlarının duvarları sıva üzeri boya kaplama, merdiven korkuluklan demir imalat, ana taşınmazın etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş üzeri korkuluklu, site giriş kapılan demir kapı, çevre düzenlemesi yapılmış, bahçe alanı içerisinde yüzme havuzu, güvenlik kulübesi bulunmakta, ana taşınmaz Cengiz Topel Caddesi üe Babil Caddesinin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 665 metre güneyinde sahil bandında yer v almakta, taşınmaz 75 Yıl Ortaokuluna yürüyüş mesafesinde, belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 2 oda, salon- mutfak, wc-banyo, balkon ve müştemilatından oluşmakta, doğu cepheli, kuzey cephesinde pencere bulunmakta, ortak alanlar hariç balkon dahil yaklaşık 63 m2 net alanlı, meskenin giriş kapısı panjurlu çelik kapı, ıslak hacim hariç yer döşemesi laminat parke, ıslak hacim hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri boya kaplama, iç kapı doğramaları ahşap, banyo kapısı ve pencereleri pvc doğrama, ıslak hacmin döşeme ve kaplamaları seramik, meskende mutfak dolabı ve tezgahı ile tavan kenarlarında kartonpiyer çalışmaları bulunmakta, balkon korkuluğu krom imalat, taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Mersin İli, Mezitli İlçesi, Viranşehir Mahallesi, 34316 Sokak, No: 11, Dolphin Sahil Sitesi, B Blok, Kat:2/15 nolu bağımsız bölüm.
Yüzölçümü : 63 m2
Arsa Payı : 15/2200
İmar Durumu : A-Ayrık nizam 5 kat.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9492 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR