MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mezitli'de 2+1 daire icradan satılacaktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941745
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 107
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9879 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2018/9879 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mahallesi, 737 Ada, 1 Parsel,B blok, Zemin Kat, 2 nolu bağ.böl. satışa çıkartılmıştır.Taşınmazın, MezitliBelediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgilerden,ana taşınmazın, Mezitli Belediyesinceverilen, 31.12.2010tarih ve 2010/259 sayılı, İnşaat Ruhsatına göre,betonarme karkas olarak, A-B-Colarak adlandırılanüçblok, şeklinde,B+Z+14 kat üzerine inşa edilmiş olduğu anlaşılmıştır.Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,MezitliTapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,taşınmazın yeri vevaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir.Konumuz dairenin bulunduğu B blok, bodrum katta, sığınak, hidrofor odası vekazan dairesi, zemin katta, giriş holü, enerji odası ve 2 adet daire olmak üzere,normal katlarda her katta 2 daireden, 14 katta 28 daire, toplamda da 30 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ana taşınmazın peyzaj düzenlemesi yapılmış, ihata duvarı çekilmiş, açık otopark alanı düzenlenmiştir. Açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Ana taşınmazın dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır.Blok girişi,camlı, şifreli fotoselli kaplıdır. Giriş zeminler ve giriş yan duvarlar granit seramik kaplı, duvar ve tavanlar dekorlu,merdivenler mermer basamaklı, kat holleri mermer kaplıdır.Merdiven korkulukları alüminyum imalattır. Merdiven kovası alçı sıvalı saten boyalıdır. Çift asansör bulunmaktadır. Doğalgaz hattı çekilidir. Balkonlar alüminyum korkulukludur. Fransız balkon uygulaması yapılmıştır.Konumuz daire, zemin katta, girişte sağ kol üzerinde kalan, güney-kuzey-doğu cepheli 2 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapı,antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplı, salon ve oda zeminleri laminat parke kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır.Mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar mdf kapaklı dolaptır.Pencere doğramalarıüzeri demir korkuluklu pvc doğramadır.Tavanlarda alçı dekorasyon uygulaması yapılıdır. Daire, 2 oda+salon+mutfak+banyo+wc-lavabo+antre-hol ve 1 adet balkondan oluşmaktadır.Balkon cam balkon olarak düzenlenmiştir. Dairenin brüt kullanım alanı yaklaşık, 112 m2, olup, balkon dahil net kullanım alanı da yaklaşık, 107,76m2, dir. Halen konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : AkdenizMah, Cumhuriyet Cad , Mersina Park Sitesi, No:18, B Blok, Zemin Kat, Daire:2Mezitli / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 8.101,25 m2 ,

Arsa Payı : 12/2400
İmar Durumu : İnşaat tarzı1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında;E=1.50 yoğunluklukonutalanı olarakişaretliolduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL ,

KDV Oranı : %1 ,

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi Zemin Kat Z-20 Akdeniz/MERSİN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9879 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR