MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Mersin Mezitli'de 119 m² 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137517
Şehir : Mersin / Mezitli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MEZİTLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜNEY 25.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2019/262 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İli, Mezitli İlçesi, Mezitli Mahallesi, 247 ada, 2 nolu parselde kayıtlı, 5.195,00 m2 yüz ölçümlü, B1 VE C1 BLOKLARDA ZEMİN KATTA İKİ DÜKKAN BULUNAN ZEMİN ARTI ON KATLI A1 VE D BLOKLARDA ZEMİN ARTI DOKUZ KATLIana taşınmaz üzerinde kurulu kat mülkiyetine göre, 10/818arsa paylı, A blok, 3. Kat, 5 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazın tam hisse olarak borçlu adına kayıtlıdır. Konum olarak taşınmaz,Babil Caddesinin yaklaşık, 400 m batısında, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile, Cengiz Toplel Caddesi arasında, 33153 sokak üzerinde, Hacı Ayşe Arslan Camiinin yanında yer almaktadır. Mezitli Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Dr. Hakan Kundak İlkokuluile Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarına yakın konumdadır. Gazi Mustafa Kemal Bulvarına yaklaşık 300 m , Cengiz Topel Caddesine de 100 m mesafedir.Ulaşım, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden,Bahar caddesi yolu ile, Babil Caddesi üzerinden, 33 153 sokak yolu ile, toplu ulaşım araçları ve özel araçlar ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Her türlü altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın, betonarme karkas olarak A1-B1-C1-D blok olarak dört blok şeklinde inşa edilmiş tapu kayıtlarından da, kat mülkiyetine geçilmiştir.Ana taşınmazın, ihata duvarı çekilmiş, peyzaj düzenlemesi yapılmıştır. Girişi güvenlikli ve kontrollüdür. Açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Konumuz taşınmazın yer aldığı A blok, site girişine göre sağdan ikinci sırada, güney batıda yer alan bloktur. Blok, B+Z+10 Kat olarak inşa edilmiştir. Bloğun dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Giriş kapısı ferforje demir doğrama camlı kapı,giriş zeminleri ve yan duvarları yarıya kadar mermer kaplı, merdiven basamakları mozaik kat holleri seramik kaplıdır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Korkuluklar, ahşap-demir profil imalattır. Tek asansör bulunmakta, doğalgaz hattı çekilidir.Blok, bodrum katta, sığınak, zemin katta, kolon arası açık otopark alanı, normal katlarda her katta 2 daireden, 10 katta 20 daire, toplamda da 20 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Konumuz daire, 3. katta, asansörden çıkışta, sağda yer alan, doğu-batı-kuzey cepheli 5nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı iç kapılar panel kapı, pencereler pvc doğramadır.Oda zeminleri ile,antre balkon zeminleri ve ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı granit mermer tezgah,dolaplar mdf. kapaklıdır. Balkon korkulukları demir profil imalattır. Duvarlar alçı sıvalı plastik boyalı, tavanlar karton piyerlidir. Doğalgaz bağlı petekler takılıdır. Daire, 3 oda+salon+mutfak+antre-hol+banyo-wc-lavabo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Kuzey cephede yer alan balkon ile, doğu cephedeki balkonun mutfak önündeki bölümü pvc doğrama ile kapatılmıştır. Dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı yaklaşık, 119,26 m2 dir. Halen mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın özelliği, bulunduğu yer ve çevresi, konumu, imar durumu, ulaşımı yanında değere etki edecek diğer içsel ve dışsal unsurlar ile taşınmazın değeri 240.000,-TL.dir
Adresi : Yeni Mahalle, 33153 Sokak, Nida Sitesi, No:27, A Blok, Kat:3, Daire:5, Mezitli / MERSİN
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında E=1.50 yoğunluklu konut alanı içindedir.
Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhleri
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR