MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mezitli' de 140 m² 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01135222
Şehir : Mersin / Mezitli
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7280 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 2. İCRA DAİRESİ

2019/7280 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mezitli İlçe, 757 Ada, 2 Parsel, MEZİTLİ Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm TAPU KAYDI: Mersin ili Mezitli ilçesi Mezitli mahallesi 757 ada 2 parselde kayıtlı arsa nitelikli ana taşınmazın üzerinde kurulu bulunan kat irtifaklı taşınmazın A blok 9.kat 18 bağımsız bölüm nolu mesken nitelikli gayrimenkul.ADRESİ: Merkez mahallesi 52177 sokak Nidus konutları No 11A, A blok Kat 9 D 18 Mezitli MERSİN adresindedir.
İMAR DURUMU: Mezitli Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E:1,50 yapılaşma koşulunda konut alanı olarak işaretlenmiş olup, Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2018 tarihli kararı ile 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım imar planında 385 k/ha konut alanı olarak işaretlenmiştir.
GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz, orta-üst gelir düzeyinde hane halkının ikamet ettiği bölgede olup çevresinde yüksek katlı siteler yer almaktadır. Taşınmaz çevresinde çeşitli AVM, Kültür merkezi ve marketler bulunmaktadır. Ana taşınmaz güney ve batı cepheli köşe başı parsel konumunda, düz zemin üzerinde 2 adet blok, havuz ve açık otopark alanı bulunmaktadır.Yapı betonarme olarak inşa edilmiş ve 2014 tarihli yapı ruhsatı mevcuttur. IV.sınıf C grubu yapı sınıfında, mimari projesine göre zemin+10 kat olarak inşa edilmiş yapının ana giriş kapısı fotoselli kapı olup blok girişinde zemin seramik ve merdivenler mermer ile kaplanmıştır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadan imal, asma tavan çalışmaları yapılmıştır. Dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyalı olup, çatısı gezilebilir teraslıdır. Blokta çift asansör mevcuttur. Mesken 3 oda 1 salon, açık mutfak, 2 balkon, wc, banyo ile ebeveyn banyosundan oluşmaktadır. 188,00 m2 brüt, 140,00 m2 net alana sahiptir.2016 tarihli yapı kullanma izin belgesi vardır. % 4 yıpranma mevcuttur. daire giriş kapısı çelik kapı, tüm odalar zemin laminant parke kaplı, odalar dışında kalan tüm alanlar seramik ile kaplanmıştır.İç kapılar ahşap kapı, pencere doğramaları PVC, ıslak hacimlerde duvarlar zeminden tavana kadar seramik ile kaplı, diğer iç mekanlarda duvar sıva üzeri boyalı, duvar kağıdı çalışmaları mevcuttur. Tüm alanlarda asma tavan mevcuttur.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7280 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR