ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de tek katlı ev ve bahçesi icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120646
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : SORGUN MAH. / ERDEMLİ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/670 ESAS
Muhammen Bedeli
:
46,496 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/670 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 101 Ada, 4476 Parsel, SORGUN Mahalle/Köy, KAVAK Mevkii, Taşınmaz tapu kayıtlarına göre tarla niteliğinde olup burada borçlunun hissesi tamdır. Parsel hali hazır vaziyette içerisinde 1 adet yapı ve bahçesi şeklindedir. Yeterli toprak derinliği ve kalitesine sahip bu taşınmazın içerisinde zirai muhdesat değeri taşıyan bitkiler bulunmamaktadır.Bahse konu parsel içerisinde 65 m2 brüt oturumlu tek katlı ev bulunmaktadır. Zemin döşemesi şap beton olup, pencereleri pvc doğramadır. Biriket duvar üzerine oluklu sac ile Örtülüdür.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Konut sınıfına girmektedir veyapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.
Adresi : Sorgun Mahallesi Kavak Mevkii Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 216,56 m2
Kıymeti : 46.496,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasındadır
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 105 Ada, 4 Parsel, SORGUN Mahalle/Köy, Kavak Mevkii, Bu taşınmaz tapu kayıtlarına göre 605,60 m² olup burada borçlunun hissesi tamdır. Parsel hali hazır vaziyette içerisinde 1 adet yapı ve bahçesi şeklindedir. Yeterli toprak derinliği ve kalitesine sahip bu taşınmazın içerisinde zirai muhdesat değeri taşıyan bitkiler bulunmamaktadır. Arazinin genel şartları her türlü sulu ve kuru tarıma uygundur. Bahse konu parsel içerisinde 65 m² brüt oturumlu tek katlı ev bulunmaktadır. Zemin döşemesi şap beton olup, pencereleri pvc doğramadır. Biriket duvar üzerine oluklu sac ile Örtülüdür.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Konut sınıfına girmektedir. Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda: Söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.
Adresi : Sorgun Mahallesi Kavak Mevkii Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 665,60 m2
Kıymeti : 58.168,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasındadır
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/670 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR