ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 4+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963493
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 4+1
: 235
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1012 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2018/1012 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 215 Ada, 3 Parsel, Tömük Mahalle, A Blok 9. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Kat irtifaklı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre taşınmazın bulunduğu Doğan Tatil Sitesi dört tarafı duvarla çevrili olup açık otoparkı, açık yüzme havuzu, peyzaj düzenlemesi, aquaparkı ve site güvenliği mevcuttur. Site denize sıfırdır ve orta seviyede bakımlıdır. Parsel içinde A Blokta yer alan taşınmazın bulunduğu betonarme tarzda inşa edilmiş olan bina, zemin+13 normal kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi normal sıva plastik cinsi boyalıdır. Yaklaşık 18 yaşında olan bina tek asansörlüdür. Kat irtifaklı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre 9. katta yer alan taşınmazın kullanım alanı net 235 m², brüt 270 m²'dir. Güney - doğu - batı cephesi olan mesken dört oda, bir salon+mutfak, kiler, dört balkon, wc, iki banyo, antre ve holden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Antre, hol, oda ve salon zeminleri seramik kaplamalı, ıslak zeminleri seramik kaplamalı, duvar ve tavanları alçı sıva üzeri saten boyalı, iç kapıları amerikan panel, dış doğramaları pencereleri pvc, mutfak dolabı mdf, tezgahı mermer, banyoda duvarlar seramik kaplamalı vitrifıyeleri mevcuttur. Daire bakımlı ve temiz durumda olup deniz ve havuz manzaralıdır. Taşınmazın site içinde yer alması, meskenin deniz manzaralı olması, taşınmazın cephelerinin açık olması olumlu özellikleridir.
Adresi : Tömük Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cad. No: 23/A/9 Doğan Tatil Sit. A Blok Kat:9 D:9 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 270 m2
Arsa Payı : 30/17430
İmar Durumu : İnşaat tarzı Mevcut yapı korunacak imarlı
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1012 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR