ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113301
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : ÇEŞMELİ MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 15
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/723 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/723 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 140 Ada, 6 Parsel, Çeşmeli Mahalle, H Blok 4. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz; Z+15 katlı betonarme bir yapı içinde olmakla beraber; 1 adet açık mutfaklı salon, 3 adet oda, 1 adet banyo, 1 adet ebeveyn banyosu, 1 adet wc ve 2 adet balkondan müteşekkil olup, doğu, batı ve güney cephelidir. Islak hacimlerin yer döşeme kaplaması seramik olup, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Yer döşeme kaplaması seramik, duvar ve tavanlar ise alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Dairenin giriş kapısı demir doğrama ve çelik kapı olup, iç kapı kanat, kasa ve pervazları amerikan panel kapıdır; ayrıca pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgah altı ve üstü dolapları, tezgah üstü mermer imalatları tamdır. Ayrıca dairenin sıhhi tesisat ve elektrik tesisat işleri tamdır. Bu dairenin içinde bulunduğu sitenin çevre düzenlemesi tamamlanmış durumda olup, genel kullanıma açık havuz bulunmaktadır. Daire tavanlarında yer yer asma tavan kullanılmıştır. İlgili dairenin de içinde bulunduğu blok asansörlüdür. İlgili dairenin oturumu brüt 175 m2, net 140 m2,dir. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu, Elektrik tesisatı, ısıtma şekli sistemi klima mevcuttur. Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Bina dış giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş zeminleri mermer mozaiktir ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları kumlu sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer mozaiktir ile kaplanmış olup, alüminyum doğrama korkulukları vardır. Ulaşım sorunu olmayıp, belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, ikinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Çeşmeli Mah. Plaj Cad. No: 33 Liparis 3 Tatil Sitesi H Blok Kat:4No: 9 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 175 m2
Arsa Payı : 12/9600
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak ayrılmış olup, mevcut yapı korunacak alandır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında, tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/723 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR