ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091798
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 15
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1022 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediyesi 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/1022 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 122 Ada, 3 Parsel, ÇEŞMELİ Mahalle/Köy, V blok 8. kat 18 Nolu Bağımsız Bölüm Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu bağımsız bölüm, Konut sınıfına girmektedir. Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda ise; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevi lerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.
Mevcut kullanım şekli yazlık daire olan yapıda bulunan söz konusu mesken; site içerisinde bulunmaktadır. Mesken, zemin+15 katlı binanın zemin üzeri 8. katında bulunmaktadır. Konum olarak doğu-batı cephelidir. Site konum olarak yazlık sitelerin bulunduğu bir yerde ve sosyal çevre bakımından nezih bir yerdedir. Denize kenarına yaklaşık 50 metre mesafededir. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın kısmen tamamlandığı görülmektedir. Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi ile işçilik çeşitliliğine baktığımda, yaklaşık olarak 8-10 yaşında olduğu kanaatindeyim.
Sitenin ortak kullanım alanları olarak; sitenin etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş olup peyzaj-yeşil alan çalışmaları tamamlanmıştır. Site içerisinde yüzme havuzu, yürüyüş yolları, oturma grupları gibi sosyal kullanım alanları vardır. Site görevlileri devamlı olarak hizmette olup, açık araç otoparkı mevcuttur. Binanın zemin katında sığınak,kapıcı dairesi, yönetim odası gibi ortak kullanım alanları bulunmaktadır. Site tam anlamı ile kullanıma geçirilmiştir.
Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu, Elektrik tesisatı, Haberleşme tesisatı, Açık Otopark, Asansör, ısıtma ve soğutma şekli sistemi klima tesisatı mevcuttur.
Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binanın giriş zeminleri mermer ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları ve merdiven dairesi duvarları kumlu sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer ile kaplanmıştır.
Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı brüt 150 m², net 125 m² alan oturumunda olup, 3 adet oda, 1 adet açık mutfaklı salon, 1 adet banyo, 1 adet ebeveyn banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Zemin döşeme kaplaması seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Salon ve mutfak bir arada olup mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları Amerikan panel doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc plastik doğramadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır.
Çevresinin yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. D-400 Devlet karayolunun güneyinde ve yaklaşık 1700 m. uzaklıktadır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Borçlu taşınmazın TAM Hissesine sahip olup, gözlem ve değerlendirmelerim sonucunda Kıymet Takdirine konu Mesken vasıflı taşınmazda olumlu olumsuz tüm faktörler düşünülerek, Taşınmazın değeri 360.000,00 TL eder.
Adresi : Çeşmeli Mah. Sahil Yolu No:6 Libaris 5 Tatil Sitesi V Blok 8. Kat 18 Nolu Bağımsız Bölüm Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 17/12900
İmar Durumu : Belediye İmar Planı içerisinde Konut alanı olup, İnşaat yapı emsali (yoğunluk) 2.00'dir. Yapı için Yapı Ruhsatı alınmıştır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediyesi 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Tebligat yapılmayan ilgililere gazete ilanın tebliğ yerine geçmesine, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1022 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR